Rinkti segių kolekciją autorę inspiravo prieš kurį laiką rasta mamos Felicijos segė. „Segė Lietuvos moterų mėgiamas ir nešiojamas daiktas, tad čia atvežiau Lietuvos moterų nešiotas seges. Kai kurios jų yra nupirktos, kai kurios išmainytos, kai kurios padovanotos – iš viso šią kolekciją rinkau apie 30 metų. Tačiau visomis jomis buvo puošiamasi, tad ir jas nešiojusių moterų šiluma persidavė į gintarą. Ir dabar jos atkeliavo į Kėdainius su geriausiais linkėjimais. Šimtą sagių dovanojau specialiai – jos simbolizuoja atkurtos Lietuvos šimto metų jubiliejų“, – trumpai savo kolekciją pristatė autorė.

Ji pasakojo, kad rinkti seges bei jas padovanoti Kėdainiams įkvėpė ypatingai šį miestą mylėję tėveliai – mama Felicija Nekrašienė bei tikras miesto mylėtojas ir krašto paveldo puoselėtojas tėvelis Stasys Nekrašas.

V. Kelmickienė yra gintaro juvelyrikos tradicinių amatų meistrė, su gintaru draugaujanti nuo 1979 metų. Jai labiausiai patinka kurti gintarinius, apvalių karoliukų karolius, įvairius kitus kaklo papuošalus.

„Pastebiu, kad gintariniais papuošalais vis labiau mėgsta puoštis ir jaunimas – tai mane labai džiugina“, – šypsojosi tautodailininkė V. Kelmickienė.

Moteris neatmetė galimybės kiek vėliau Arnetų namo erdvėse atidaryti ir personalinę savo gintarinių darbų parodą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.