Praėjusio penktadienio popietė buvo neeilinė ir kitokia Dotnuvos slaugos namuose. Čia vyko nuoširdi padėkos popietė slaugos namų pagrindiniams rėmėjams bei ilgamečiams darbuotojams, kurie šioje įstaigoje dirba po dvidešimt metų ir daugiau.


„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turime tiek daug geradarių ir rėmėjų, mums padedančių kasdieniame darbe. Ačiū Jums visiems. Tačiau ir mes patys gavome padėką iš pačios prezidento žmonos Dianos Nausėdienės. Pirmoji šalies ponia mus pasveikino su penkių metų sukaktimi, kai esame įsikūrę naujose patalpose“, – kalbėjo Vytautas Gogaitis, Dotnuvos slaugos namų direktorius.

Rėmėjai remia geranoriškai

„Taigi, mes šiandien minime net kelias gražias progas: padėkos dieną rėmėjams, ilgamečiams darbuotojams bei penkių metų jubiliejų, kai įsikėlėme į naujas patalpas. 2014 metais lapkričio 13 diena yra tarsi mūsų antrasis gimtadienis“, – kalbėjo V. Gogaitis.

Pasak direktoriaus, rėmėjų turima nemažai, tačiau buvo išsirinkti tie, su kuriais bendravimas vyksta ilgiausiai. Tiek rėmėjams, tiek darbuotojams buvo pagaminti specialūs prizai bei įteikti padėkos popietės metu.

„Norime nuoširdžiai pasakyti jiems visiems ačiū. Kiekviena įmonė mums svarbi – tiek jų finansinė parama, tiek ir moralinė parama mums yra labai svari ir reikalinga. Džiugu, kad įmonių atstovai labai geranoriškai atsižvelgia į mūsų tokius nedidelius prašymus paremti. Esame dėkingi, kad jie yra su mumis“, – kalbėjo slaugos namų direktorius.

Šventės dieną buvo pasveikintos septynios darbuotojos, kurios Dotnuvos slaugos namuose dirba jau daugiau nei 20 metų.

Dotnuvos slaugos namai buvo įkurti 1996 metais. Prieš penkerius metus įstaiga išsikėlė iš senų patalpų – buvusioje Dotnuvos ligoninėje – ir įsikūrė naujose, šviesiose, naujai suremontuotose patalpose.

„Net nėra ko lyginti buvusių ir esamų patalpų. Tačiau labai svarbus ir kolektyvas – žmonės, kurie dirba su mumis. Didžiuojuosi visais darbuotojais, kurie slaugos namų gyventojams kiekvieną dieną stengiasi kuo ilgiau suteikti švelnesnes saulėlydžio gyvenimo akimirkas“, – sakė vadovas.


Didžiuojasi ir visais darbuotojais

Jis pridūrė, kad šventės dieną buvo pasveikintos ir septynios darbuotojos, kurios Dotnuvos slaugos namuose dirba jau daugiau nei 20 metų.

„Jos pradėjo dirbti dar būdamos jaunos darbuotojos, kai kurios jų dar dirbo tada, kai Dotnuvoje veikė ligoninė, o vėliau atėjo dirbti į slaugos namus. Džiugu, kad visą šį laiką jos liko lojalios ir tebedirba su mumis“, – kalbėjo V. Gogaitis.

„Visą gyvenimą dirbau sesele, tad kitokios profesijos net neįsivaizdavau, – kalbėjo slaugytoja Virginija Kuprienė, viena iš septynių ilgamečių šios įstaigos darbuotojų. – Slaugytojos darbą dirbu jau 45-erius metus, 20 iš jų dirbu Dotnuvos slaugos namuose. Man čia patinka, aš dar tikrai neišeisiu“.

Pasak pašnekovės, ją džiugina viskas: ir darbo sąlygos, ir vadovas, ir pati darbo specifika. „Man geri tiek kolegos darbuotojai, tiek ir gyventojai. Žinoma, liūdina gyventojų mirtys, taip pat ir namiškių nenoras atvažiuoti pas savo tėvelius…

Tačiau dabar dirbti yra kur kas paprasčiau – pastebiu, kad per kelis šiuos dešimtmečius labai pasikeitė slaugos specifika, nes pagerėjo darbo priemonės. net nėra ko lyginti, kaip yra dabar ir kaip buvo prieš tai“, – šypsojosi V. Kuprienė.


Darbuotojai džiaugiasi savo darbu

Šiuo metu slaugos namuose gyvena 45 gyventojai, apie 30 jų yra tik gulintys, yra su sunkia negalia.

„Gyventojų būklė, atsižvelgiant į sveikatą, kasmet tampa vis sunkesnė. Vidutinis gyventojų amžius – apie 77 metai. Vyriausia gyventoja yra 99-erių metų amžiaus. Darbuotojų yra 35, tik su namų gyventojais dirba apie 20 jų. Visas kolektyvas jau yra stiprus, susicementavęs. Kai kurie slaugos namų gyventojai pas mus ateina su savais principais, kai kurie jų būna ir pikti, padėkos žodį sunkiai pasakantys…

Tačiau galbūt tai yra natūralu. Mes dirbame kasdien dėl jų gerovės, džiaugiamės galėdami jiems suteikti kuo geresnes gyvenimo sąlygas“, – kalbėjo Dotnuvos slaugos namų direktorius V. Gogaitis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.