Preliminariais duomenimis, Dotnuvoje užfiksuotas naujas absoliutus liepos 16 dienos maksimalios oro temperatūros rekordas Lietuvoje.

Kaip skelbiama oficialios Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto svetainės „Facebook‘o“ paskyroje, penktadienį Dotnuvos meteorologijos stotyje oras užkaito net iki 35,3 °C. „Ankstesnis šios paros rekordas buvo užfiksuotas Vilniuje 1931-07-16, tuomet sušilo iki 33,8 °C.

Dauguma kitų meteorologijos stočių (išskyrus pajūrį) taip pat pagerino vietinius rekordus. Skaičius, kaip visada, dar turės peržiūrėti ir patikrinti mūsų specialistai, tačiau naujo rekordo faktą tikrai turime“, – rašoma meteo.lt.

Taigi senasis rekordas po 90 metų buvo pagerintas net 1,5 laipsnio.

Įraše taip pat primenama, kad absoliutus liepos ir visų metų karščio rekordas Lietuvoje yra 37,5 °C. Jis buvo užfiksuotas Zarasuose 1994 metų liepos 30dieną.

Šeštadienį ir sekmadienį, kaip teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, kaitrą slopins gausoki debesys ir lietus. Sinoptikai prognozuoja, kad liepos 17 d. didesnėje šalies dalyje numatomi trumpi lietūs, griaudės perkūnijos, kai kur kils škvalas, gali iškristi kruša. Aukščiausia temperatūra 28–33 laipsniai. Sekmadienį šalyje numatomas trumpas lietus, perkūnija. Temperatūra naktį 16–21, dieną 25–30 laipsnių.

Meteo.lt, „Kėdainių mugės“ inf.

(Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.