Maždaug prieš savaitę pasidžiaugėme, kad kėdainiečiai puikiai išlaikė pilietiškumo egzaminą. Išgirdę, kad labai trūksta kraujo, vos tik Nacionalinio kraujo centro komanda atvyko į Kėdainius kraštiečiai tiesiog plūdo, kad paaukotų kraujo. Birželio 11-ąją medikai išsivežė maždaug 15 litrų paaukoto kraujo.

Norinčių aukoti kraujo Kėdainiuose vis daugėja.

Norinčių aukoti kraujo Kėdainiuose vis daugėja.

Birželio 19-ąją Kėdainiuose lankėsi tradicinio neatlygintinos kraujo donorystės turo komanda ir vėl kvietė kėdainiečius dalytis krauju.

Per aštuonias valandas kraujo donorystei pasiryžo arti devyniasdešimties miestelėnų, kurie neatlygintinai kiekvienas paaukojo po 450 mililitrų kraujo. Tad iš Kėdainių šįkart išsivežta apie 40 litrų kraujo.

 

Prieš paimant kraują kruopščiai patikrinama donorų sveikata.

Prieš paimant kraują kruopščiai patikrinama donorų sveikata.

„Mums labai smagu, kad kėdainiečiai aktyviai atsiliepė į raginimus aukoti kraujo. Pernai per tokią akciją Kėdainiuose kraujo aukojo 52 asmenys. Šįkart aukotojų skaičius beveik dvigubai didesnis.

Norinčių duoti kraujo buvo net dar daugiau, tačiau ne visi galėjo dėl griežtų reikalavimų: kai kam trūko svorio, kai kas turėjo aukštą spaudimą, kai kieno buvo žemas kraujo hemoglobinas. Kraują duoti gali tik sveiki ir gerai besijaučiantys asmenys. Esame nustebinti kėdainiečių aktyvumo. Tikimės, kad norinčių aukoti kraujo nestigs ir ateityje, juk kraujas – gyvybiškai svarbus, o pasidalijimas juo nieko nekainuoja“, – sėkmingai akcijai pasibaigus sakė Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.