Girti keliais lakstantys vairuotojai ir vietinių „pijokėlių“ orgijos – pagrin­dinės dažno kaimo bėdos. Jomis pasidalino ir Pelėdnagių seniūnijos atstovai, šią savaitę susitikę su seniūnijoje apsilankiusiu dabartiniu Kėdainių rajono policijos komisariato viršininku Artūru Jusu.

Nori sužinoti bėdas

Kėdainiuose dirbu nuo kovo mėnesio, tad noriu susipažinti su žmonėmis, sužinoti, kokios pagrindinės seniūnijų problemos. Jau apsilankiau keturiose rajono seniūnijose, likusias taip pat būtinai aplankysiu“, – teigė A. Jusas, anksčiau vadovavęs Kauno miesto Centro policijos komisariato Veiklos skyriui.

Pasak Pelėdnagių seniūno Edvino Pagirsko, bendraudamas su seniūnijos gyventojais ir lankydamasis kaimuose jis pastebi pagrindines problemas – girtavimą ir triukšmą viešose vietose ar prie parduotuvių įrengtose teritorijose, agresyvų vairavimą išgėrus, keliantį pavojų kitiems žmonėms. „Būtų gerai, jei policijos pareigūnai patruliuodami užsuktų ir į atokesnius kaimus, tokius kaip Užkapiai, Beinaičiai, taip pat į tam tikrus „taškus“, kuriuose renkasi išgerti mėgstančios kompanijos“, – pageidavimą išsakė seniūnas.

Pasak susitikime dalyvavusių seniūnaičių, dieną jie dažnai mato kaimus pravažiuojančius policijos pareigūnus, bet žmonės jaustųsi saugiau, jei patruliai dažniau apsilankytų vakarais po 20 valandos ir savaitgaliais.

Kaip sutramdyti girtuoklius?

Žmonės taip pat apgailestavo, kad seniūnijoje nebeliko apylinkės inspektoriaus. Tad socialiniams darbuotojams, seniūnaičiams rūpėjo pasitikslinti, kada į policijos pareigūnus galima kreiptis tiesiogiai, o kada – skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Apylinkės inspektorius dabar pakeitė vyriausieji tyrėjai, kurie turi teisę priimti sprendimus, skirstyti užduotis. Užduotys atnaujinamos kas mėnesį, todėl galite kreiptis ir siūlyti, kokiose vietose matote daugiausia problemų. Seniūnijoms tokių tyrėjų priskirta po vieną arba du, jie turi nuo keturių iki septynių pavaldžių darbuotojų. Seniūnai, seniūnaičiai, socialiniai darbuotojai turi tiesioginę galimybę su jais susisiekti“, – teigė Kėdainių rajono policijos komisariato vadovas.

Pasak jo, prireikus skubios pagalbos, geriausia skambinti bendruoju pagalbos numeriu, kitais atvejais siūloma tartis su seniūnijai priskirtu pareigūnu.

Daug kalbėta apie kone kiekvieno kaimo skaudulį – prie parduotuvių ar kituose „taškuose“ geriančius vyrus. Deja, įstatymai leidžia imtis veiksmų tik tuomet, jei iškviestas policijos pareigūnas pamatys girtuoklį vartojant alkoholį viešai, ras jį nepastovintį ant kojų ar gulintį. Tačiau A. Jusas vis viena pataria kviesti pareigūnus ir netoleruoti tokio elgesio. „Apskritai mes kalbame apie pasekmes, bet tai yra ir šeimos, ir visos bendruomenės reikalas. Turėtume galvoti apie tai, iš kur jie gauna pinigų gėrimui? Bendruomenės turėtų suremti pečius ir nepasiduoti, juk tokių žmonių yra tik keli, o visas kaimas jų bijo“, – kalbėjo policijos vadovas.