Tarybos posėdyje politikai nepritarė vienam iš esminių tądien svarstytų klausimų – „Dėl Kėdainių rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano keitimo tvirtinimo“. Klausimą pristatęs Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rytis Vieštautas negalėjo atsakyti į nemažai jam pateiktų klausimų, o projekto rengėjai bendrovė „CityForm LT“, nors ir buvo kviesti, nei Tarybos, nei komitetų posėdžiuose nedalyvavo.

Kaip sakė tarybos narė Karolina Štelmokaitė, kyla klausimų dėl prioritetų – kodėl ir kaip įvertinti mikrorajonai, kaimai, gyvenvietės, kiek šio plano įgyvendinimas kainuos.

„Kiek kainuos infrastruktūra – mes turime žinoti. Tai susiję su kaštais, kurie bus padengti iš rajono, valstybės biudžeto ar europiniais pinigais. Planas parengtas neatsakingai, neatsakyta, kodėl neįtraukti tam tikri kaimai ir rajonai. Šį planą pakeisti vėliau sunku, jis galios ilgai ir kai gyventojai klaus, kodėl nėra nuotekų vamzdžio ar kitos infrastruktūros, jiems bus atsakoma, kad taip nutarė Taryba. Matau labai daug neteisybės, labai didelio trumparegiškumo ir net tam tikros preferencijos tam tikriems sklypams, kurie yra nupirkti privačių investuotojų“, – sakė politikė.

Kaip pavyzdį ji minėjo į prioritetinį sąrašą neįtrauktų Respublikos ir Bružaitės gatvių kvartalo. K. Štelmokaitei antrino Steponas Navajauskas: „Pagal planą „iškrito“ nemažos gyvenvietės, kuriose nenumatytas nuotekų tvarkymas, nors ten gyventojų skaičius yra didesnis, nei vidutinis gyventojų skaičius ten, kur tvarkomos nuotekos – apie 300. Galiu paminėti Meironiškius, Kalnaberžę, Beinaičius.

Nėra į planą įtrauka grupinė nuotekų tvarkymo sistema, kuri leistų žymiai mažesnėmis lėšomis susitvarkyti, įrengti tinklus.“

Pasak S. Navaujausko, nuotekų tvarkymas yra numatomas dėl aplinkosauginių dalykų, tad gal verta kalbėti ir apie kompensavimo sąlygas įsirengiant individualias sistemas, taip plėsti nuotekų sistemų paslaugų pasiūlą: „Šiuo metu paslaugos, kurias teikia „Kėdainių vandenys“, yra labai brangios, dalis nuotekų įrenginių yra prižiūrima nekokybiškai ir ne kiekvienas gali teisingai sureguliuoti ir atlikti techninį aptarnavimą.“

Taip pat pasigesta atviresnio šio projekto viešinimo ir visuomenės įtraukimo, mat neužtenka informaciją apie visiems svarbų klausimą paskelbti tik formaliai – specializuotose interneto tinklapiuose ar pakabinti skelbimą Savivaldybėje.
Už šį sprendimo projektą balsavo 7, susilaikė – 4, 5 buvo prieš, o 2 Tarybos nariai nebalsavo. Šį klausimą teks svarstyti gruodžio mėnesį, taip pat tikimasi, kad posėdyje dalyvaus plano rengėjai.

One Response

  1. pilietė

    O kas Štelmokų šeimai paaiškins, kad kelių eismo taisyklės galioja visiems. Jei dar kartą pamatysiu ponią Adelę sustojusią neleistinoje vietoje ir net nepasitraukusią į kelio kraštą, kad pamaigytu savo telefoną, nufilmuosiu ir priduosiu kelių policijai…

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.