Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad netrukus beveik 260 gyventojų ir 100 įmonių, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo kyla klausimų, pasieks informaciniai pranešimai. Pranešimus gavę asmenys raginami įvertinti įformintą transporto priemonės pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaruoti tikrąją.

„Nustatėme sandorius, kai transporto priemonės pardavimas įforminamas gerokai mažesne kaina, nei buvo skelbta pardavimo skelbime, taip pat sandorius, kai automobiliai parduodami daug pigiau, nei rinkos kaina.

Toks transporto priemonės kainos neatitikimas gali reikšti tai, kad pardavėjai bando nuslėpti dalį pajamų ir nesumokėti priklausančių mokesčių“, – išplatintame pranešime cituojamas VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius.

„Automobilių pardavimo kainos sumažinimas, siekiant išvengti mokesčių, yra gerai žinomas, tad priminimus gavę gyventojai ir įmonės turėtų tikrąją automobilio pardavimo kainą nurodyti pajamų, pelno ar PVM deklaracijose“, – pridūrė R. Puncevičius, pažymėdamas, kad asmenys, nesureagavę į VMI pranešimą, gali sulaukti papildomo dėmesio.

Dalis automobilių pardavėjų prieš išimdami skelbimus iš transporto priemonių pardavimo portalų dirbtinai sumažina pardavimo kainą, tačiau toks sukčiavimo būdas VMI specialistams yra gerai žinomas, teigiama pranešime.

Pasak VMI, taikant įvairias priemones, automobilių prekybos sektoriuje sumokama mokesčių suma auga. Praėjusiais metais visas sektorius sumokėjo 495,2 mln. eurų mokesčių. Palyginus su 2022 metais, sumokėta mokesčių suma padidėjo 46,3 procento.

ELTA

Panašios naujienos