Į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą ir merą kreipėsi Kėdainių Pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos ir registratūros darbuotojai informuodami, jog su jais nėra atsiskaitoma už nuo šių metų sausio 1 d. padidėjusį darbo krūvį.

Kreipimesi prašoma kuo skubiau rasti sprendimus darbo krūviams normalizuoti ir apmokėti už padidėjusius darbo krūvius.

Kėdainių PSPC kolektyvas kreiptis pagalbos į rajono valdžią nutarė po susirinkimo su PSPC administracija ir vicemeru Pauliumi Aukštikalniu, supratę, jog įstaigos vadovybė nėra linkusi ieškoti sprendimo.

Rašte savivaldybei teigiama, kad padidėjusiu darbo krūviu Kėdainių poliklinikos darbuotojai dirba nuo 2019 m kovo 16 d., o nuo šių metų sausio darbo dar padaugėję. Vietoj priklausančių 22–24 kasdienių konsultacijų vieno etato darbo krūviui, gydytojui tenka priimti 40–80, o kartais ir 100 pacientų per dieną.

„Mes nesutinkame dirbti tokiais darbo krūviais, – rašoma kreipimesi į savivaldybę. – Toks darbo krūvis yra neadekvatus, neatitinkantis jokių darbo kodekse apibrėžtų maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio reikalavimų, nėra apmokamas  bei didina klaidų ir nepageidaujamų įvykių tikimybę. <…> Manome, kad visiems, dirbusiems padidėjusiu krūviu nuo 2022-01-01 ar sutinkantiems toliau tęsti darbą padidėjusiais krūviais, turi būti apmokama.“

Kreipimąsi pasirašė VšĮ Kėdainių PSPC   šeimos gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos bei BPG terapijos skyriaus registratorės. Jis išsiųstas ir PSPC direktorei bei Stebėtojų tarybai.

Nuotr. – Kėdainių PSPC

Panašios naujienos