Paskutinis vasario šeštadienis buvo lauktas tų, kurie nėra abejingi lietuvių kalbai.

Sesės Laura ir Ieva diktantą rašyti atvyko iš Krakių.

Sesės Laura ir Ieva diktantą rašyti atvyko iš Krakių.

 

Išbandyti jėgų devintą kartą organizuotame diktante į rajono savivaldybę susirinko 41 kraštietis – nuo 11 iki 87 metų. Pernai rašančiųjų diktantą buvo dešimčia mažiau – 30.

 

Vyriausias diktanto dalyvis Kėdainių krašto šviesuolis Vitolis Laumakys sakė, jog drauge su kitais gimtosios kalbos rašto žinias tikrinosi ketvirtą kartą, o dar tris kartus diktantą rašė namuose.

Seimo narė V. Baltraitienė diktantą rašė trečią kartą.

Seimo narė V. Baltraitienė diktantą rašė trečią kartą.

 

Visus devynis kartus diktantą rašė senjora Aloyza Gaučienė. „Aš į šį renginį ateinu kaip į šventę. Man patinka lietuvių kalba. Labai skaudu, kad yra tokių, kurie nemyli lietuvių kalbos ir teršia ją parazitais. Manau, kad diktantas – viena iš priemonių ugdyti meilę lietuvių kalbai“, – sakė nuolatinė diktanto rašytoja.

 

 

J. Judickienė (centre) džiaugėsi gera rašančiųjų draugija - V. Laumakiu ir dukra Akvile.

J. Judickienė (centre) džiaugėsi gera rašančiųjų draugija – V. Laumakiu ir dukra Akvile.

Kartu su kraštiečiais diktantą rašiusi Seimo narė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė prisipažino, jog tai darė jau trečią kartą: „Man įdomu pasitikrinti, kaip moku rašyti. Paprastai išsitaisiusi diktantą matau, kad rašybos klaidų beveik nedarau, tik skyryba stringa. Mano manymu, lietuvių kalba yra lietuvių tautos tapatumas, tad turime ją branginti, saugoti ir išlaikyti. Smagu, kad kasmet vis atsiranda entuziastų, norinčių rašyti diktantą.“

Diktantui ryžosi ir Pelėdnagių seniūnas V. Tamulis, ir Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Diktantui ryžosi ir Pelėdnagių seniūnas V. Tamulis, ir Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis diktanto rašyme taip pat ne naujokas: „Rašau diktantą ketvirtą kartą. Man tai savotiška galimybė bent kartą metuose pasitikrinti savo raštingumą. Diktanto rašymas kelia teigiamas emocijas dar ir todėl, kad tai leidžia bent mintimis grįžti į mokyklinius metus. Man kiek sunkiau visada būna rašyti įmantrius, kasdienėje kalboje nevartojamus žodžius.“

Gydytoja Jūratė Judickienė šįkart diktantą rašė jau antrą kartą ir džiaugėsi, kad jai draugiją palaikė dukra Akvilė.

Krakiškės sesės Laura ir Inga diktantą rašė juokaudamos, kad nori pasitikrinti, kuri raštingesnė.

Šiųmetį diktantą skaitė LRT žurnalistas Paulius Šironas. O rašančiųjų žinios tikrintos pagal Danutės Kalinauskaitės tekstą „Sugrįžimas“.

Panašios naujienos

One Response

  1. Virgilija

    Ištaisykit gramatines klaidas. Straipsnis apie diktantą, o jame yra klaidų.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.