Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinė mokykla didžiuojasi turėdama šios iškilios asmenybės vardą, kuris buvo suteiktas mokyklai lygiai prieš 25 metus. Ir nors istoriniuose šaltiniuose yra žinių, kad ugdymo įstaiga Surviliškyje veikė nuo XVIII a., neturėdama tikslių duomenų, mokyklos bendruomenė nusprendė mokyklos gimtadienį minėti nuo datos, kuomet jai buvo suteiktas V. Svirskio vardas.

Į Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos 25-mečio jubiliejų atvyko ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai.

Praėjusį ketvirtadienį visa mokyklos bendruomenė bei svečiai paminėjo šią sukaktį. Pasak mokyklos direktorės Lolitos Klečkauskienės, jai vadovaujančios pastaruosius 17 metų, Vincas Svirskis buvo labai paprastas žmogus su paprasta sermėga.

„O Surviliškyje nuo seno gyveno tik paprasti žmonės, nors ir karališkais valstiečiais vadinami. Todėl turbūt todėl mūsų direktorius, dabar jau Amžiną atilsį, Vytautas Buivys sugalvojo, kad šiai mažai, paprastai, nedidelei kaimo vidurinei mokyklai tiks būtent šio dievdirbio vardas. Tuo mes ir didžiuojamės“, – teigė mokyklos direktorė.

Mokykla mažėja

Pasak jos, per pastaruosius kelis dešimtmečius mokykla labai keitėsi. „Tiesa, mes vis mažėjame. Buvo vidurinė mokykla, o dabar liko dešimtmetė, pagrindinė mokykla. Keitėsi žmonės, keitėsi veidai, bet patys žmonės išliko geri ir nuoširdūs. Kuo mes kitokie? Mes labai puoselėjame tautiškąsias vertybes ir tradicijas. Mūsų mokykloje labai mėgiami darbai iš medžio – turime didelį ir gražų medžio darbų kabinetą, kuris papuoštas įvairiais vaikų dirbiniais. Savo aplinkoje turime gražių ir vertingų paminklų, įprasminančių Vincą Svirskį. Be to, turime ir du jo paties drožtus kryžius: vienas jų stovi mokyklos kieme, kitas – mokykloje. Mes mylime lietuvių kalbą, lietuvių tautą, lietuviškus darbus, kryždirbystę“, – trumpai mokyklos išskirtinumus pabrėžė L. Klečkauskienė.

Šiuo metu mokykloje mokosi 110 mokinių (nuo šešių iki šešiolikos metų amžiaus) bei dirba 37 mokyklos darbuotojai. Mokykloje veikia nemažai įvairių būrelių, tarp kurių – ir skautai.

Linkėjo klestėti

Į šventę atvyko ir savivaldybės atstovai. Rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius teigė puikiai prisimenantis, kaip vieningai Surviliškio bendruomenė buvo nusprendusi, kad šiai ugdymo įstaigai būtų suteiktas šio iškilaus kraštiečio vardas.

„Vincas Svirskis suaugęs su šiuo kraštu. Puikiai pamenu, kaip prieš 25 metus mokykloms buvo teikiami vardai. Na, o dėl Surviliškio nebuvo jokių dvejonių. Savivaldybės taryba tenkino bendruomenės prašymą ir mokyklai suteikė V. Svirskio vardą. Tai – nedidelė kaimo mokykla, bet čia mokoma amžinųjų vertybių: gėrio, tiesos, kalbos, tikėjimo. Linkiu mokyklai, pedagogams, visai Surviliškio bendruomenei, kad šiame krašte dar ilgai klestėtų ši mokykla“, – linkėjo J. Lukoševičius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.