Praėjusių metų pavasarį į Kėdainių rajono savivaldybę žengusi naujoji valdžia savo darbo pradžią paženklino visuomenę itin papiktinusiu sprendimu – gerokai padidinti sau atlyginimus. Tačiau, regis, dar nė metų savivaldybėje nedirbantiems politikams – ir to per maža. Jau šį penktadienį vyksiančio tarybos posėdžio metu bus siekiama, kad tiek merui Valentinui Tamuliui, tiek vicemerui, įtakingos Kėdainių politikės Nijolės Naujokienės žentui Pauliui Aukštikalniui būtų mokamas dar didesnis atlyginimas.


Paprastas, žemiškas bei ūkiškas – taip prieš praėjusiais metais vykusius rinkimus visuomenei buvo pristatomas kandidatas į mero postą Valentinas Tamulis. Jam tuomet teko ne tik kandidato į rajono vadovus misija, bet ir būti jį iškėlusio visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ vėliavnešiu, pirmuoju asmeniu, atspindinčiu į valdžią vėl sugrįžti nusprendusių politikų požiūrį bei vertybes.

Tačiau jau pirmieji naujosios rajono valdžios sprendimai parodė, kad frazės „žemiškas bei ūkiškas“ turi kur kas gilesnę potekstę. Nauji valdantieji suskubo pasirūpinti išties žemiškais bei ūkiškais dalykais – savo materialine gerove.

Uždirba gerokai daugiau nei pirmtakai

Į aukščiausius savivaldybės postus skiriant savo atstovus pasirūpinta, kad šie gautų išties solidžius atlyginimus. Kur kas didesnius už tuos, kurie buvo mokami kadenciją baigusiems rajono vadovams.

Tačiau, regis, rajono vadovams, gaunantiems jau ir taip milžiniškus atlyginimus, to per maža. Jau šį penktadienį vyksiančio tarybos posėdžio metu politikams svarstyti bus teikiami du tarybos sprendimo projektai. Jei jie bus priimti, dar didesniais atlyginimais galės džiaugtis ne tik rajono meras V. Tamulis, bet ir valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnės N. Naujokienės žentas P. Aukštikalnis.

Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje viešai skelbiama, kad 2019 metų ketvirtą ketvirtį mero V. Tamulio vidutinis atlyginimas prieš mokesčius siekė 3 807 eurus, o vicemeras P. Aukštikalnis uždirbo kiek daugiau nei 2 591 eurą.

Tuo tarpu ankstesnės kadencijos metu, rajonui vadovaujant Sauliui Grinkevičiui, 2018 metais mero vidutinis atlyginimas tesiekė 2 449 eurus, o tuomet mero pavaduotojos pareigas ėjusios Olgos Urbonienės atlyginimas buvo 2 090 eurų.

Taigi, šiuo metu dabartinis rajono meras V. Tamulis uždirba 1 358 eurais daugiau nei ketverius metus rajonui vadovavęs S. Grinkevičius. Gerokai didesniu atlygiu gali džiaugtis ir vicemeras P. Aukštikalnis, kurio atlyginimas 500 eurų didesnis nei buvo mokamas šiose pareigose dirbusiai O. Urbonienei.


Siekia pakelti bazinius dydžius

Tačiau, regis, rajono vadovams, gaunantiems jau ir taip milžiniškus atlyginimus, to per maža. Jau šį penktadienį vyksiančio tarybos posėdžio metu politikams svarstyti bus teikiami du tarybos sprendimo projektai.

Jei jie bus priimti, dar didesniais atlyginimais galės džiaugtis ne tik rajono meras V. Tamulis, bet ir valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnės N. Naujokienės žentas P. Aukštikalnis.

Jeigu sprendimo projektą palaimins Kėdainių valdantieji, gerokai didesniu atlyginimu džiaugtis galės ir vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Savivaldybės vadovų atlyginimas susideda iš dviejų elementų – pareiginės algos koeficiento, kuris šiais metais siekia 176 eurus, bei priedo. Už kiekvienus valstybės tarnyboje praleistus metus atlyginimas didėja 1 procentu.

Iki šiol Kėdainių rajono merui V. Tamuliui buvo nustatytas 18 bazinių dydžių pareiginės algos koeficientas, tačiau dabar jį užsimota padidinti iki 18,6. Tai reiškia, kad skaičiuojant vien tik bazinį mero atlyginimą, jis padidėtų daugiau nei 100 eurų. Tačiau nereikia pamiršti, jog šis padidėjimas – dar ne viskas. V. Tamulio atlyginimas kiekvienais metais didėja ir dėl valstybės tarnyboje praleistų metų.

Jeigu sprendimo projektą palaimins Kėdainių valdantieji, didesniu atlyginimu džiaugtis galės ir vicemeras P. Aukštikalnis. Praėjusių metų pavasarį P. Aukštikalniui pradėjus dirbti šiose pareigose buvo nustatytas 15 bazinių dydžių pareiginės algos koeficientas, tačiau dabar užsimota jį padidinti iki 15,6.

Tai reiškia, kad politikos naujokas turėtų uždirbti ne 2 591 eurą, kaip praėjusių metų pabaigoje, o 2 745 eurus. Taip pat dar turėtų prisidėti 1 procentas už vienerius valstybės tarnyboje ištarnautus metus.


Nuopelnai – dėl gyventojų skaičiaus

Tad kuo gi taip nusipelnė aukščiausi rajono politikai, jog po tokio trumpo laiko jiems būtų dar padidinti atlyginimai?

O priežastis – daugiau nei žemiška. Sprendimo projektų aiškinamuosiuose raštuose nurodoma, kad tiek merui, tiek vicemerui nustatyti pareiginės algos koeficientai turėtų didėti, kadangi „2018 m. sausio 1 d. VĮ Registrų centro duomenimis Kėdainių rajono savivaldybėje bendras gyventojų skaičius 52 603.“

Taigi, kadangi Kėdainių rajono savivaldybė pagal 2018 m. sausio 1 d. gyventojų skaičių patenka į intervalą nuo 50 tūkst. gyventojų iki 100 tūkst. gyventojų, tiek Kėdainių rajono merui, tiek vicemerui turėtų būti nustatyti didesni pareiginės algos koeficientai.

2 Responses

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.