Praėjusį penktadienį dvi Kėdainių rajono bendrovės – „Laumetris“ ir „Dotnuva Baltic“ – Kėdainių miesto gyventojus išradingai pakvietė švęsti vieną svarbiausių mūsų šaliai dienų – Vasario 16-ąją. Trys traktoriai su geltonos, žalios ir raudonos spalvos puspriekabėmis sustojo Didžiosios Rinkos aikštėje.

Idėja taip pasveikinti kėdainiečius ir priminti apie artėjančią šventę kilo bendrovei „Dotnuva Baltic“. Tada įmonės vykdantysis direktorius Dangis Valaitis kreipėsi į „Laumetrio“ vadovus Kazį Čiurilą ir Joną Putną, ragindamas prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo ir miestiečiams padovanoti unikalų reginį: „Nuolat galvojame, kaip visuomenei parodyti kažką netradicinio ir išskirtinio. Mūsų bazėje kaip tik buvo dvi – raudonos ir geltonos spalvų – klientams paruoštos puspriekabės.

„Galbūt vieni supras, ką norėjome parodyti, kiti pasijuoks. Tačiau norime duoti startą Vasario 16-osios šventei. Mums ji labai prasminga“, – kalbėjo K. Čiurila.

Kolegų paprašėme dar vieną nudažyti žaliai ir taip galėjome sudėti netradicinę trispalvę. Labai džiugu, kad savo sumanymams randame bendraminčių. Šventes reikia švęsti ir nebūtina tą daryti tik tradicinėmis priemonėmis.“
Bendrovės „Laumetris“ vadovas K. Čiurila antrino, kad jam, sulaukus tokio pasiūlymo, dvejonių nekilo.

„Žaliai nudažėme priekabą ir labai džiaugiamės, kad turime tokią trispalvę. O labiausiai džiugina tai, kad būtent Žemę simbolizuojanti žalioji priekaba liks Kėdainių rajone. Ją nupirko kėdainietis ūkininkas Paulius Dambrauskas.

Galbūt vieni supras, ką norėjome parodyti, kiti pasijuoks. Tačiau norime duoti startą Vasario 16-osios šventei. Mums ji labai prasminga. Tad galime sakyti, kad kaimas ragina miestą švęsti“, – kalbėjo K. Čiurila.

„Ši akcija yra padėka Lietuvai už tai, kad gyvename, dirbame, galvojame ir švenčiame būdami laisvi. Mokėkime džiaugtis tuo, ką turime“, – sakė kitas bendrovės „Laumetris“ vadovas J. Putna.

Parengta pagal Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Panašios naujienos