Didžiosios Rinkos aikštėje, Kėdainiuose, atidaryta fotografijų paroda „Ukraina: karas Europoje“, kuri skirta visuomenei geriau suvokti Ukrainos karo priežastis ir šias priežastis suformavusius kontekstus. 

Parodą sudaro 6 keturkampiai moduliniai stendai-kubai, ant kurių eksponuojami 24 tentai-plakatai. Visa parodos ekspozicija suskirstyta į kelias dalis. Įvadinėje mėginta pažvelgti į karo priežastis, kodėl auka tapo būtent Ukraina. Kitose dalyse pasakojama apie karą, sugriautus miestus, kultūros paminklus, karinius Rusijos kariuomenės nusikaltimus. Taip pat ir ukrainiečių priešinimąsi. Paskutinėse parodos dalyse kalbama apie Lietuvos teikiamą pagalbą.

Parodą parengė Ukrainos nacionalinės atminties institutas, bendradarbiaudamas su Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerija. Lietuvoje parodos adaptavimo, išplėtimo ir parengimo eksponavimui darbus atliko Lietuvos istorijos institutas, bendradarbiaudamas su Seimu.

Paroda gegužės 9–29 dienomis buvo eksponuojama Lukiškių aikštėje Vilniuje, o dabar keliauja po įvairius Lietuvos miestus. Jos geografija apima įvairias šalis: gegužės 8 d. paroda buvo atidaryta Kijeve, gegužės 9 d. – Vilniuje ir Varšuvoje, gegužės 16 d. – Berlyne, Bamberge ir Frankfurte.

Kėdainiuose paroda veiks iki liepos 31 d.

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.