Per Lietuvą nuo lapkričio vidurio keliauja tradicinė paramos akcija „Maltiečių sriuba“.

Prezidento Valdo Adamkaus globojama akcija gruodžio 2 dieną užsuks į Kėdainius.

Pernai 20 litrų josvainiečių virtos „Maltiečių sriubos“ buvo parduota už 121 eurą.

Pernai 20 litrų josvainiečių virtos „Maltiečių sriubos“ buvo parduota už 121 eurą.

Nuo 17 valandos Didžiosios Rinkos aikštėje kėdainiečiai galės paragauti Josvainių moterų klubo „Aušra“, Maltos grupės Kėdainiuose atstovo, šeimininkių virtos sriubos ir paaukoti norimą sumą pinigų. Pernai josvainietės išvirė 20 litrų agurkinės sriubos ir už ją surinko 121 eurą.

Akcijos tikslas – atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į vienišų, senų bei sunkiai sergančių žmonių padėtį ir visuomenės pagalbos jiems reikalingumą. Akciją „Maltiečių sriuba 2016“ sudaro renginiai 40-yje Lietuvos miestų centrinėse aikštėse ir jaunimo labdaros idėjų konkursas „Idėjos padėjėjos 2016“.

Į šiųmetinę „Maltiečių sriubos“ akciją siekiama įtraukti daugiau jaunimo. Akcija „Idėjos padėjėjos“ skatins jaunus žmones savanoriauti, kvies gerais darbais atverti laukimu, tylėjimu ir vienatve paženklintas senolių namų duris. Maltiečiai kviečia jaunimą „Facebook“ paskyroje „Idėjos padėjėjos“ registruoti labdaringą idėją, gauti jos patvirtinimą ir įgyvendinti savo mieste. Surinktas lėšas bus galima skirti maltiečiams arba labdaringoms iniciatyvoms savo miesto bendruomenėse.

Už 2015 m. akcijos „Maltiečių sriubos“ metu paaukotas lėšas 17-oje miestų vienišiems seniems žmonėms į namus nuvežta daugiau kaip 116 000 porcijų šilto maisto. Tokią pagalbą gavo tie, kurie iš niekur kitur jos sulaukti nebesitiki – kiekvienas gavėjas buvo atsakingai atrinktas tariantis su seniūnijų darbuotojais, šeimos gydytojais, bendruomenių nariais.

Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas senjorams – socialinė priežiūra namuose. Jis šiuo metu vykdomas 13-oje miestų, kur maltiečiai lanko ir prižiūri 1 466 vienišus senelius. Iš viso šiuo metu maltiečiai Lietuvoje nuolat globoja daugiau kaip 2 500 senjorų.

Kviečiame apsilankyti akcijoje, paremti jos tikslus aukojant trumpaisiais numeriais arba SMS žinutėmis (1417 – 2 Eur, 1418 – 3 Eur). Norinčius paaukoti didesnę sumą kviečiame tai padaryti per svetainę www.maltieciusriuba.lt.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.