Kėdainių profesinio rengimo centras gali pagrįstai didžiuotis – centro bendruomenė praėjusiais metais pasiuvo didžiausius marškinius Lietuvoje! Tą šią savaitę patvirtino agentūra „Factum“, fiksuojanti rekordus Lietuvoje.

Į Lietuvos rekordų knygą patekę marškiniai pirmą kartą išskleisti praėjusių metų rugsėjo 1-ąją centro stadione. Marškiniai buvo skirti rudens pradžioje Kėdainiuose vykusiam festivaliui „Radviliada“ bei Kėdainių miesto šventei. Taip pat jie pažymėjo ir prieš 600 metų vykusį žemaičių krikštą. Marškinių siuvimo idėją pateikė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, juos įvardijęs tarsi krikšto marškinius, tiesa, gerokai padidintus. Projektą įgyvendino profesijos mokytoja Anželika Liukumienė su siuvimo specialybės mokiniais.

Rekordiniai marškiniai buvo siūti kelias savaites. Siuvimo mokytoja A. Liukumienė pasakojo, kad išgirdusi pasiūlymą pasiūti didžiulius marškinius, sutikusi iš karto. „Nes tuomet dar nesuvokiau, ką turėsiu tiksliai padaryti. Pirmiausiai šiuos marškinius norėjome pasiūti miesto gimtadieniui, o apie rekordo siekimą tąkart nebuvo nė minties“, – praėjusiais metais, pristatant marškinius, sakė A. Liukumienė ir pridūrė, kad su šaunia ir nuoširdžiai dirbusia mokinių komanda marškinius pavyko pasiūti būtent tokius, kokių ir norėta.

 

Naujausias rekordas: didžiausi marškiniai.

-20,1 m ilgio,

-10 m pločio,

-30,35 m ilgio rankovėmis,

-pasiūti iš medvilninio audinio

-pirmą kartą išskleisti 2017 m. rugsėjo 1 d. Kėdainių profesinio rengimo centro stadione,

-siuvo šio centro siuvėjų specialybės mokiniai ir mokytoja Anželika Liukumienė.

Panašios naujienos