Kitais metais didžiojoje miesto dalyje, daugiabučių kvartaluose, užvirs kompleksiniai darbai, dėl kurių kėdainiečių gyvenamoji aplinka ne tik pagražės, bet ir taps patogesnė.

Per kitus dvejus metus Kėdainių rajono savivaldybė įgyvendins projektą „Daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas Kėdainių mieste“.

Nuo kiemų iki žaidimų aikštelių

Pasak rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus, projekto įgyvendinimo metu bus sutvarkyta gyvenamoji aplinka prie daugiabučių namų: rekonstruoti ir atnaujinti šaligatviai, gatvių atkarpos, pėsčiųjų takai ir įvažiavimai į kiemus. „Gyventojams aktualus klausimas – automobilių statymo aikštelės, kurias numatyta išplėsti, žinoma, tiek, kiek leis detalieji sklypų planai“, – pabrėžė meras S. Grinkevičius.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžia, kad į kitąmet prasidėsiantį kompleksinį atnaujinimą įeis vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimas, žaliųjų plotų tvarkymas, suolų poilsiui pastatymas.

Nebus pamirštos ir žaliosios bei laisvalaikio zonos. Į kitąmet prasidėsiantį kompleksinį atnaujinimą įeis vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimas, žaliųjų plotų tvarkymas, suolų poilsiui pastatymas.

Šiuo metu savivaldybės administracijos Statytos ir turto skyriaus specialistai ruošia pradinę dokumentaciją, po to bus skelbiami konkursai projektavimo ir rangoms darbams atlikti.

„Tikimės, kad konkursai neužsitęs, ir dalis kvartalų kitais metais bus ne tik pradėti, bet ir pabaigti tvarkyti“, – sakė rajono vadovas.

Pradžia – nuo pasiryžusių renovacijai namų

Miesto daugiabučių aplinka bus atnaujinama kvartalais. „Remtasi pagrindiniu rodikliu: bus pradedama nuo tų kvartalų, kuriuose yra daugiausia renovuotų namų, po to bus tvarkomi kvartalai, kuriuose yra bent vienas renovuotas daugiabutis“, –  sprendimą aiškino meras S. Grinkevičius.

Kokie gi kvartalai kitąmet bus pradedami tvarkyti kompleksiškai? Darbininkų ir statybininkų sulauks J. Basanavičiaus ir Josvainių gatvių kvartalas ties Ramybės skveru; J. Basanavičiaus, Mindaugo ir Rasos bei Respublikos, J. Basanavičiaus ir Rasos gatvių kvartalai. Miesto centrinėje dalyje taip pat bus kompleksiškai tvarkoma Josvainių, J. Basanavičiaus ir Knypavos gatvių kvartalo aplinka, toliau – Žemaitės gatvės kvartalas; Parakinės, J. Basanavičiaus ir Kęstučio gatvių kvartalas. Numatyta pradėti darbus ir Liaudies gatvės kvartale.

Atnaujinimui – puspenkto milijono eurų

Daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas vyks dviem etapais. Pirmajam etapui skirta 1,338 mln. eurų, antrajam – 3,222 mln. eurų, iš viso – 4,56 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų ir rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Lapkričio 24 dieną vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 7,5 procento bendrojo finansavimo dalies projektui ir iš rajono savivaldybės biudžeto apmokėti netinkamas finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, kurių nepadengia projektui skiriamas finansavimas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.