Pernai devyni Kėdainių daugiabučiai pateikė paraiškas dėl renovacijos. Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Aplinkos projektų valdymo agentūros specialistė Giedrė Škėmienė, pateiktos paraiškos yra svarstomos ir su namais pasirašomos valstybės paramos sutartys.

„Paraiškų pateikimas reiškia, kad jau yra paruošti pirminiai dokumentai, numatytos priemonės ir gyventojai vardiniu balsavimu yra pritarę šiam procesui, kreditavimo sąlygoms, kad jie nori dalyvauti projekte“, – sakė G. Škėmienė.

Paraiškas yra pateikę J. Basanavičiaus g. 11, Chemikų g. 4, J. Basanavičiaus g. 21, Paeismilgio g. 11, Žemaitės g. 4, Sodų g. 22, Knypavos g. 3, Respublikos g. 40 ir Žemaitės g. 24 daugiabučiai. Bendra paraiškų vertė – beveik 5 milijonai eurų.

„Vidutiniškai apie pusė milijono eurų yra vienos paraiškos vertė. Toks, beje, yra Lietuvos vidurkis“, – sakė specialistė.

Specialistė pabrėžė, kad ši suma – rangos darbų vertė. Papildomai kainuoja projekto parengimo darbai, techninė priežiūra, administravimas, tačiau šiuos darbus 100 procentų remia valstybė.

Teikiant paraiškas yra pridedamas ir investicijų planas – kokie darbai daugiabutyje bus atliekami. Kaip sakė specialistė, teikiant paraišką privaloma, kad jai pritartų 55 proc. būstų savininkų. Tačiau paprastai, sakė G. Škėmienė, pritariančių yra daugiau – 60–65 proc.

Iš viso Lietuvoje 2021 m. pateiktos 784 renovacijos paraiškos, kurių bendra vertė – apie 435 mln. eurų. Per 100 mln. eurų – daugiau nei penktadalis visų numatytų valstybės lėšų, skirtų daugiabučių namų atnaujinimo finansavimui – tenka Vilniui.

(Algimanto Barzdžiaus nuotrauka)