Dažnas kėdainietis spėjo pastebėti gerokai pasikeitusią Kauno gatvės kapinių fasadinę pusę. Tankios tujos buvo iškirstos, taip atvėrusios vaizdą į kapines bei stogastulpį, pastatytą mūsų krašto tremtinių atminimui. Be to, šioje vietoje jau netrukus iškils aukuras su amžinąją ugnimi. Intensyviai tvarkomos ir kitos kapavietės, tad rajono meras Saulius Grinkevičius bei mero pavaduotoja Olga Urbonienė atvyko įvertinti atliekamų darbų.

Atidengė stogastulpį

Jau netrukus Kauno gatvės kapinėse bus įrengtas aukuras.

Kauno gatvės kapinėse visus suplanuotus tvarkymo darbus skubama atlikti iki lapkričio 1 dienos.

„Gaila, kad kai kurie administracijos darbuotojai taip ir nesuprato, ką reikia sodinti po to, kai išrautos tujos, užstojusios tremtinių kryžių. Beje, vos tapęs meru gavau politinių kalinių ir tremtinių  pastabų ir prašymų, kad augančios tujos (buvusios labai aukštos, išsikerojusios)  užstoja šį paminklą nuo gatvės pusės. Taigi, priimtas sprendimas jas panaikinti ir vietoj jų pasodinti skoningus augalus, puošiančius šią vietą“, – teigė meras S. Grinkevičius.

Parinkti augalai neužstos nei tremtinių kryžiaus, nei signatarų kapo.

„Tik gaila, kad į želdynų klausimus tenka įsikišti merui, nors tuos darbus turėtų atlikti specialistai, susipažinę su atitinkamais reikalavimais. Tačiau dabar smagu, kad rezultatas pagaliau yra pasiektas“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Kirs pušyną?

Jau lapkričio 1-ąją šioje vietoje bus pabaigtas įrengti aukuras. Darbus atlieka MB „Akmenukas“.

Norima, kad Daukšių kaime esanti masinių žudynių vieta taptų gerokai patrauklesnė.

Meras su pavaduotoja O. Urboniene apžiūrėjo ir kitas Kauno gatvės kapinių vietas, kurios kelia nepatogumų kapus tvarkantiems artimiesiems. Viena problemų – krentantys pušų spygliai ant kapaviečių. „Jau anksčiau buvo kreiptasi į urėdiją (nes pušynas priklauso urėdijos žinioje), tačiau buvo atsakyta, kad nieko padaryti neįmanoma, esą pušynas yra svarbus, unikalus. Tačiau po urėdijos reformos, kuomet bus galutinai sudėliota šios institucijos valdžios struktūra, kreipsiuosi į urėdą ir bandysime spręsti šią opią problemą“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

Tvarkoma masinių žudynių vieta

Prieš lapkričio 1-ąją pradėta tvarkyti ir Daukšių kaime esanti masinė kapavietė, kurioje naciai 1941 metais sušaudė virš dviejų tūkstančių Kėdainių, Šėtos ir Žeimių žydus. Iki šiol ši vieta buvo gana apleista.

„Džiugu, kad jau yra padaryta nemažai darbų: iškirsti krūmai, apvalyta aplinka. Darbai bus tęsiami ir toliau – gražiai suformuota didžioji kapavietė, pasodinta žolytė, iškirsta ir daugiau krūmų. Norime, kad aplink liktų tik didieji medžiai. Taip pat bus sutvarkytas privažiavimas prie kapavietės, planuose ir ir stovėjimo aikštelės įrengimas, kad būtų patogu pasistatyti automobilius, autobusus“, – sakė meras.

Iki šiol ši vieta buvo gana apleista – apaugusi krūmokšniais, per kuriuos nelabai matėsi pati kapavietė. Todėl savivaldybės pastangomis norima šią vietą padaryti tvarkingą, atraktyvią. Juolab kad masinė kapavietė yra gana gausiai lankomas Kėdainių rajono objektas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.