Kelias paras iš eilės naktimis kažkam nelegaliai į kanalizaciją pylus chemines medžiagas, buvo sutrikdytas Kėdainių nuotekų valymo įrenginių darbas. Dėl to į Nevėžį pateko kol kas nenustatytas teršlų kiekis. Rajono meras Saulius Grinkevičius šią situaciją prilygdamas diversijai kreipiasi į prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą bei nustatyti kaltininkus. Meras taip pat minėjo reikalausiantis atsakomybės iš bendrovės „Kėdainių vandenys“ vadovo bei aplinkosaugininkų, kurie, nors ir žinojo apie kritinę padėtį, tačiau neinformavo savivaldybės vadovų.

Tuo, kas šiuo metu vyksta Kėdainiuose, susidomėjo Aplinkos ministerijos vadovas Kęstutis Navickas. Jis ketvirtadienį apsilankė Kėdainiuose, kur susitiko su rajono meru S. Grinkevičiumi bei aplinkosaugininkais.

Aplinkos ministras bei rajono vadovas apžiūrėjo miesto valymo įrenginius, nukeliavo iki Nevėžio upės, vietos, kur išleidžiamos išvalytos nuotekos. Net ir dabar, kai nuodingų medžiagų išpylimo į kanalizaciją neužfiksuojama, vanduo upėje toliau putoja, nuo jo sklinda ne pats maloniausias kvapas.

Kokia žala padaryta gamtai bei kas ją privalės atlyginti – ministras K. Navickas atsakyti negalėjo. Jis siūlė susilaikyti nuo emocijomis paremtų vertinimų bei palaukti atsakymų, kuriuos pateiks vandens mėginius tiriančios aplinkosaugininkų laboratorijos ekspertai.

K. Navicko manymu, šios nelaimės kaltininko, net kelias dienas iš eilės į miesto nuotekų vamzdyną pylusio chemikalus, paieškomis turi rūpintis teisėsauga. Be to bendrovei „Kėdainių vandenys“ yra padaryta ženkli žala, kurią ir privalės atlyginti chemikalais valymo įrenginių darbą sutrikęs kol kas dar nežinomas teršėjas.

Remiantis šiuo metu surinktais duomenimis neveik neabejojama, kad pavojingais chemikalais juos išpildami į kanalizaciją atsikratė ne privatus asmuo, bet įmonė. Tiesiog tokių kiekių cheminių medžiagų, kurie sugebėjo sutrikdyti miesto valymo įrenginių darbą, eiliniai gyventojai net teoriškai nesugebėtų sukaupti.

Pasak bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus K. Vaitkevičiaus, įtarimų šešėlis tikriausiai galėtų kristi ant mieste veikiančių kelių bendrovių. Tačiau atsakymus turės pateikti teisėsaugos institucijos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.