Dėl šiomis dienomis iškritusio ir kol kas nesiliaujančio gausaus šlapio sniego situacija išlieka itin sudėtinga. Neatlaikę sniego svorio lūžta medžiai ar jų šakos, virsta ant kelių ir skirstomojo elektros tinklo oro linijų. Dėl gausaus snygio sudėtingos važiavimo sąlygos keliuose ir gatvėse.   

Šalino medžius

Sausio 26-ąją, antradienį, Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai šalino ant kelių ir gatvių nuvirtusius medžius.  

Antradienio rytą, 07.04 val. pranešta, kad Šilainių kaime, Pelėdnagių seniūnijoje, tarptautinėje automagistralėje „Via Baltica“ (kelio Panevėžys–Kaunas 59-ajame km), nuvirto medis, kurį reikia pašalinti, kad netrukdytų eismui.

Tos pačios dienos vakarą, 19.19 val. ugniagesiai šalino medį, gulėjusį ant važiuojamosios kelio dalies Bajėnų I kaime, Josvainių seniūnijoje.

Apie 21.30 val. ant važiuojamosios kelio dalies nukritusi eglė trukdė eismą Kėdainiuose, M. Daukšos gatvėje.

Lyginant su kitais Kauno regiono rajonais, kol kas dėl gausaus šlapio sniego Kėdainių krašto ugniagesiai sulaukė mažiau iškvietimų nei jų kolegos kitose savivaldybėse. Štai Kauno miesto ir rajono ugniagesiai iki šio ryto žiemos padarinius šalino daugiau kaip šešias dešimtis kartų, abi nedidelės Prienų ir Birštono savivaldybės – daugiau kaip dvidešimt kartų, kaimyninio Jonavos – taip pat apie dvidešimt kartų.

Bėda – storas sluoksnis

Pasak Dotnuvos meteorologijos stoties technikės Natalijos Gaurilčikienės, trečiadienio rytą sniego danga Kėdainių rajone buvo 23 m, oro temperatūra laikėsi apie nulį laipsnių.

„Sausio viduryje pas mus buvo prisnigę 15–17 cm, per kelias atodrėkio dienas sniegas nutirpo iki 7–8 cm. Šio pirmadienio naktį pradėjus snigti, trečiadienį sniego storis pasiekė 23 cm. Sniegas šlapias, sunku augalams, medžiams, todėl storas jo sluoksnis gali laužti medžių šakas, krūmus, vaiskrūmius, tad sniegą reikia nuvalyti, nukratyti“, – sakė N. Gaurilčikienė.

Gedimų nefiksuota

Naujausiais „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, Kėdainiuose gedimų dėl iškritusio gausaus šlapio sniego nefiksuota.

Tuo tarpu sausio 27 d.  8 val. visoje Lietuvoje be elektros buvo apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų nustatyta Vilniaus regione apie 19 tūkst., Utenos – apie 16 tūkst., Kauno – apie 8,3 tūkst., Alytaus – apie 7 tūkst., Panevėžio – apie 6,3 tūkst.

Kituose šalies regionuose snygis ir gedimų skaičius mažesnis.

ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Pauliaus Kalmanto teigimu, gedimai šalinami toliau – specialistai dirba pilnu pajėgumu, pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos papildomos pajėgos iš kitų regionų kur gedimų nėra arba jų ženkliai mažiau – sausio 27-ąją prie snygio sukeltų gedimų šalinimo dirba maždaug 250 brigadų.

Plačiau apie snygio padarinius skaitykite sausio 29-osios, penktadienio „Kėdainių mugės“ laikraštyje.

Panašios naujienos