Kėdainiečių kantrybę šią žiemą bando ne protarpiais miestą nuklojantis sniegas, o savo darbą netinkamai atliekantys aplinkos tvarkytojai. Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius griežtai pareikalavo, kad bendrovė „Ecoservice“ vykdytų sutartyje su Kėdainių miesto seniūnija prisiimtus įsipareigojimus ir pašalintų darbo organizavimo spragas. Mero teigimu, bendrovei daugiau nuolaidžiaujama nebus.

Miesto gatves, šaligatvius ir takus prižiūrinčios bendrovės „Ecoservice“ adresu ir vėl skrieja priekaištai dėl nevalyto sniego.

Jei pažadai tinkamai vykdyti įsipareigojimus dėl miesto gatvių ir šaligatvių valymo nebus vykdomi, bus imamasi griežtų sankcijų ir baudos skiriamos be jokių kompromisų. Taip buvo tvirtinama šios savaitės pradžioje rajono mero S. Grinkevičiaus inicia­tyva savivaldybės administracijoje surengtame pasitarime dėl miesto teritorijų tvarkymo.

„Žiema ir vėl jums atkeliavo netikėtai. Po snygio praėjo jau kelios paros, tačiau tai, ką jūs įsipareigoję sutvarkyti vos ne per pusdienį, nėra padaryta iki šiol“, – bendrovės „Ecoservice“ vadovui Artūrui Prokarenkai priekaištus antradienį išsakė rajono meras, savaitgalį pats apvažiavęs miestą, kad pamatytų aplinką tvarkančios įmonės darbą.

Problemos buvo akivaizdžios – per siaurai nuvalyti šaligatviai pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje, nevalyti šaligatviai ir šalutinės gatvės atskirose miesto dalyse, visiškai nevalomi takai Gegučių ir kituose parkuose, prie Vaivorykštės tilto ir t.t. Tai patvirtino ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

„Savaitgalį visame mieste mačiau sniegą stumdantį vieną traktoriuką ir porą žmonių, kasančių prieigas prie pėsčiųjų perėjų – akivaizdu, kad pajėgumų nepakanka“, – piktinosi savivaldybės administracijos direktorius.

Miesto seniūnija, savo ruožtu, vieną po kito įmonės direktoriui siuntė aktus dėl nekokybiškai atliktų darbų.

Nesaugūs šaligatviai ir gatvės kėdainiečių tikrai nedžiugina, o kelia pavojų kiekvieno iš mūsų saugumui.

Miesto tvarkymo paslaugos teikėjams rajono meras uždavė klausimą, kaip jie ketina spręsti šias problemas.

„Aš matau darbo organizavimo spragų, kadangi šia tema su įmonės vadovais kalbamės ne pirmą kartą. Vasarą taip pat turėjome priekaištų, bet pažadai liko pažadais“, – sakė meras S. Grinkevičius.

Įmonės „Ecoservice“ generalinis direktorius A. Prokarenka pripažino, kad tam tikri darbai mieste padaryti nekokybiškai. Tai, pasak vadovo, lėmė sugedusi technika ir žmogiškasis faktorius. Nors įmonė, ruošdamasi žiemai, įdarbino naują žmogų į priežiūros tarnybą būtent tam, kad darbų kokybė būtų geresnė, to nepakako. Žmogiškąjį faktorių įmonės vadovas įvardino pagrindine problema ir žadėjo operatyviai ją spręsti, priimti į darbą daugiau žmonių.

Tačiau generalinis direktorius negalėjo tiksliai įvardyti, kiek technikos sniego valymui Kėdainiuose turi įmonė. Viena iš aplinkos valymo ir atliekų rinkimo lyderių Lietuvoje prisistatanti įmonė aplinkos valymo paslaugas teikia Šiauliuose, Klaipėdoje, Širvintose.

„Tuos techninius resursus, kurie buvo sugedę arba tuos, kurių trūksta Kėdainiuose, mes galime labai operatyviai pristatyti iš kitų miestų ir artimiausiu metu visi trūkumai bus pašalinti. Mes tam ir atvažiavome, nes norime spręsti problemas“, – žadėjo A. Prokarenka.

Rajono vadovus jis tikino, kad įmonei pakanka finansinių resursų inventoriui bei technikai įsigyti ir kad tai nėra priežastis, trukdanti vykdyti sutarties įsipareigojimus.
„Mūsų savivaldybėje laikomasi nuostatos, kad konkursai vyktų skaidriai. Jūs konkurse dalyvavote savo noru, teikėte pasiūlymus ir prisiėmėte įsipareigojimus, tad turite juos ir vykdyti. Mūsų požiūris buvo geranoriškas – pradžioje, kai pradėjote dirbti, sprendėme iškilusius klausimus, finansavome papildomai. Mes norime dirbti, bet jeigu jūs nenorite, mums lieka vadovautis sutartimi ir joje numatytomis sankcijomis“, – pabrėžė rajono meras S. Grinkevičius.

Susitikimo metu miesto seniūnijai nurodyta griežčiau kontroliuoti įmonės darbą ir taikyti sutartyje numatytas sankcijas, jei darbai nebus atliekami arba tai bus daroma nekokybiškai. Sutartyje numatytos baudos siekia nuo vieno šimto iki vieno tūkstančio eurų.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.