Paskutinį gegužės šeštadienį „Daumantų“ pagardų gamintojai vyko į tradicinę ekskursiją. Tai jau vienuoliktoji pažintinė kolektyvo kelionė. Šį kartą buvo pasirinkta kaimyninė šalis – Lenkija.

Bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas vienuoliktajai pažintinei kelionei pasirinko lietuviškąjį Lenkijos kraštą – Punkską.

Bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas vienuoliktajai pažintinei kelionei pasirinko lietuviškąjį Lenkijos kraštą – Punską.

Daumantų“ pagardų gamintojai kasmet pasirenka vis kitą kelionės maršrutą. Per dešimt metų pagardų gamintojai pabuvojo Lietuvos šventėse ir edukacinėse programose, muziejuose, ilsėjosi Lietuvos pajūryje. Išmaišę Biržus, Anykščius, Kernavę, Trakus, Druskininkus, Rusnę, Nidą ir Šiaulius, aktyviausieji įmonės keliautojai šiais metais nusprendė aplankyti kaimyninę Lenkiją ir pasižvalgyti po Punską, kurio krašte didesnė pusė gyventojų lietuviai.

Nauji netikėti atradimai

Punske kėdainiečiai aplankė ant ežero kranto pastatytą neogotikinę Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią. Visus labai sužavėjo Ožkinių kaime vietos lietuvio P. Lukoševičiaus atkurta unikali XIII amžiaus jotvingių gyvenvietė, magiškas Vygrių kaimas ir kitos istorinės to krašto vietos. Baroko stiliaus Vygrių vienuolyne veikia kūrybinių darbų centras ir vyksta kultūriniai renginiai.

11304001_1047685741929036_476732852_oStebuklinga vieta

Keliautojai neaplenkė visiems tikintiesiems ypatingos vietos – Studentos. Studenta garsi ne tik Sekminių atlaidais, bet ir savo šaltinio vandeniu, kuris turi gydomųjų galių, o salos koplyčią puošia liudijimai apie išgijimus. Šioje koplyčioje 1999 metais meldėsi popiežius Jonas Paulius II. Be to, bažnyčios kieme dar tebeauga ąžuolas, kuris mena Vytauto Didžiojo poilsį po juo. Pasiplaukioję Augustavo kanalais, dienos pavakare keliautojai grįžo namo.

Mums tokios kelionės labai svarbios. Pabendraujame ne darbinėje aplinkoje, vieni kitus geriau pažįstame, o keliaudami sužinome daug naujo“, – sakė vyriausiojo technologo pavaduotoja Asta Eidukevičienė. Ji viena iš pažintinių kelionių iniciatorių ir maršrutų sudarytojų.

Trys sąlygos, kad ekskursija būtų puiki

Keliautojams labai pasisekė su ekskursijos vadovu. Lietuvių kalbos mokytojas, aktyvus ir žinomas laidos „Taip ir Ne“ dalyvis Zenonas Meškelevičius daug ir išsamiai papasakojo apie šio krašto istorinę ir religinę patirtį.

Šmaikštaudamas jis sakė, kad kelionė būna pavykusi tada, kai sutinki žinomą žmogų, apsiperki ir sugenda autobusas. Po kelionės ekskursantai turėjo galimybę ir apsipirkti bei pamatė vieną iš Lietuvos ministrų. Autobusas rimtai nesugedo, bet akyli keliautojai užfiksavo, kad vairuotojas vis dėlto kažką truputį remontavo. Taigi kelionė vienbalsiai užskaityta kaip pavykusi.

UAB „Daumantai LT“ vadovai skatina ir remia tokias darbuotojų pažintines programas. Dar viena tradicinė kelionė darnaus ir darbštaus kolektyvo laukia rudenį.

Panašios naujienos