Metų pradžioje Kėdainių rajono darbo biržoje registruoti 2 678 bedarbiai, o bendras nedarbas mūsų krašte siekia 9,4 procento. Statistinius duo­menis pristačiusi Irena Petraitienė, Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja pabrėžė, kad per 2017-uosius į darbo biržą besikreipiančių asmenų skaičius, lyginant su 2016-aisiais, šiek tiek išaugo.

„Į Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyrių per 2017 metais kreipėsi 5 340 darbo ieškančių asmenų, t. y. 234 asmenimis daugiau negu 2016 metais (5 106). Per 2017 metus darbo ieškančių moterų registravosi 2 309, o vyrų – 3 031. Gyventojų iš kaimo – 2323, absolventų – 178, neturinčių profesinio pasirengimo – 1 503. Didžiausią dalį visų registruotų Kėdainių skyriuje asmenų sudaro darbo ieškantieji, turintys vidurinį su profesine kvalifikacija ir vidurinį išsilavinimą. Kėdainių rajono darbo rinka pasižymi tuo, kad šiame rajone itin aktuali sezoninio darbo pasiūla, dėl šios priežasties nedarbas pavasarį sparčiausiai mažėja, tačiau rudeniop gana sparčiai išauga“, – rajono darbo rinkos subtilybes pristatė vedėja.
Pasak pašnekovės, praėjusiais metais rajone daugiausiai registruota laisvų darbo vietų neterminuotoms darbo sutartims.

„2017 metais užregistruotos 3 037 laisvos darbo vietos, iš jų 236 terminuotam įdarbinimui. Laisvų darbo vietų registruota panašiai kaip ir 2016 metais (3 441)“, – skaičius palygino I. Petraitienė.

Daugiausiai įdarbina darbininkų

Per praėjusius metus sėkmingai įdarbinti beveik 3 000 asmenų. Daugiausiai tokių buvo įdarbinta pagal neterminuotas darbo sutartis. Bendras įdarbintų asmenų skaičius išliko toks pats, kaip ir 2016-aisiais.

Per praėjusius metus sėkmingai įdarbinti beveik 3 000 asmenų. Daugiausiai tokių buvo įdarbinta pagal neterminuotas darbo sutartis. Bendras įdarbintų asmenų skaičius išliko toks pats, kaip ir 2016-aisiais.

Tačiau mūsų rajono gyventojai aktyviai dirbo ir savarankiškai. „Tokią veiklos rūšį pasirinko virš 1 000 Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus klientų. Paklausios profesijos Kėdainių rajone praėjusiais metais buvo logistikos vadybininko, tarptautinių pervežimų vairuotojo, virėjo, pardavėjo, mėsos išpjaustytojo, apdailininko, apsaugos darbuotojo, elektriko, padavėjo, siuvėjo, skerdiko, suvirintojo, traktorininko. Vis dėlto, didžiąją dalį (net 72 proc.) visų įdarbintų asmenų sudarė įvairių sričių darbininkai“, – teigė pašnekovė.

Bedarbių perkvalifikavimas

Pasinaudojant Europos Socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis, Užimtumo fondo lėšomis į aktyvias darbo rinkos politikos priemones įtraukti 682 darbo ieškantys asmenys. Kėdainių skyriuje organizuotas profesinis mokymas tiems, kurie dėl netinkamos darbo rinkoje kvalifikacijos negali įsidarbinti. Daugiau nei 95 proc. baigusiųjų profesinį mokymą sėkmingai įsitvirtino rajono darbo rinkoje.

Neįgaliesiems sudarytos sąlygos dalyvauti profesinės reabilitacijos programoje, įgyjant paklausią ir asmenų poreikius atitinkančią profesiją ir įsitvirtinant darbo rinkoje. Negalią turintys rajono gyventojai įdarbinti ir į įsteigtas naujas darbo vietas. Taip buvo įdarbinti du asmenys.

„Taip pat iki liepos 1 dienos buvo vykdoma viešųjų darbų programa, kurioje dalyvavo seniūnijos. Iš viso dalyvavo 114 asmenų, viešuosius darbus vykdė 11 darbdavių. Darbai vyko pagal Kėdainių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą viešųjų darbų sąrašą. Palaikant ir plėtojant rajono socialinę infrastruktūrą buvo tvarkomos miesto ir rajono gyvenvietės, gatvės, aikštės, pakelės, vykdomi teritorijų apželdinimo ir želdinių priežiūros darbai. Dauguma jų vyko kaimo vietovėse. Taip buvo sudarytos sąlygos kaimo žmonėms uždirbti pragyvenimui skiriamų lėšų ir suteikta socialinė nauda kaimo bendruomenėms“, – teigė I. Petrauskienė.

Dėmesys jaunimui

Ypatingą dėmesį Darbo birža skiria ir jaunimui. Jau trečius metus yra įgyvendinamas projektas „Atrask save“, kuriame dalyvavo apie 270 jaunuolių, kurių amžius svyruoja nuo 15 iki 29 metų.

„Projektas pagrįstas tarpinstituciniu bendradarbiavimu ir yra orientuotas į jaunimą, kuris yra sunkiai integruojamas į darbo rinką, neturi profesijos, nėra apsisprendęs, ko nori gyvenime, nedalyvauja švietimo sistemoje, nėra registruotas Darbo biržoje. Toks asmuo turi galimybę dalyvauti pirminės intervencijos projekte „Atrask save“. Tokiam neaktyviam jaunimui yra taikomos įvairios formalios mokymo priemonės, su jais dirba įvairūs lektoriai, karjeros konsultantai, psichologai ir siekiama kuo greitesnės integracijos į darbo rinką arba į švietimo sistemą, norima, kad jie įgautų paklausią darbo rinkoje profesiją, įsilietų į darbo rinką“, – sakė I. Petraitienė.

Kartu ji pasidžiaugė, kad jauni žmonės nevengia ir patys sau susikurti darbo vietų. Tokių jaunų žmonių (priemonė yra orientuota į jaunus žmones iki 29 metų) per praėjusius metus atsirado penki. Taigi, pasinaudojus valstybės parama, buvo įsteigtos ekskavatoriaus-mašinisto, transporto priemonės dažytojo, elektriko, darbininko-aukštybininko, renginių organizatoriaus darbo vietos.

„Tai paklausi priemonė: pasinaudoję valstybės parama, jauni žmonės gali susikurti sau darbo vietą, įsigyti įvairios įrangos, technikos ir taip sėkmingai startuoti darbo rinkoje“, – kalbėjo Kėdainių rajono skyriaus vedėja.

Dėmesys ir vyresniems žmonėms

Darbo birža nuo 2018 metų pradeda įgyvendinti naujus projektus. Šiais metais didelis dėmesys bus skiriamas sunkiai integruojamoms į darbo rinką tikslinėms grupėms – žmonėms, kurie neturi profesinio pasirengimo, kvalifikacijos, ilgalaikiams bedarbiams ir vyresnio amžiaus bedarbiams (55-erių metų ir vyresniems).

„Artimiausiu metu pradedame įgyvendinti projektą TAPK (Tavo ateities perspektyvų kūrimas). Šio projekto tikslinės grupės yra ilgalaikiai, nekvalifikuoti bedarbiai, neįgalieji. Numatomos priemonės apima profesinį mokymą, įdarbinimą subsidijuojant, parama judumui. Vyresniems nei 54 metų žmonėms yra skirtas projektas „Pasinaudok galimybe“. Jo metu bus taikomos panašios priemonės: profesinis mokymas bei įdarbinimas subsidijuojant“, – šių metų naujoves pristatė I. Petraitienė.

Plačiau – Darbo biržos Kėdainių skyriuje

2018 metais trys – Šėtos, Krakių ir Surviliškio – seniūnijos yra paskelbtos vietinio užimtumo iniciatyvų teritorijomis.

„Šios seniūnijos yra padidinto nedarbo teritorijos, jose nedarbas yra didesnis nei šalies vidurkis, tad jose yra teikiama papildoma parama darbdaviams naujų darbo vietų kūrimui, naujos įrangos pirkimui ar senos pritaikymui“, – pažymėjo Kėdainių skyriaus vedėja I. Petraitienė.

Norintys gauti platesnę informaciją, turėtų kreiptis į darbo biržos specialistus.

Šiuo metu Darbo biržos Kėdainių skyriuje yra paskelbtos 102 laisvos darbo vietos.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. idarbinimocentras.lt

    Nekvalifikuotus darbus vis dazniau renkasi kitatauciai, atvyke i Lietuva uzdarbiauti. Juk musu tautieciai uz minimalu atlyginima fizinio darbo dirbti nenori. Suprantama, jog seima islaikyti is tokiu pajamu nera lengva, todel verciau patys renkasi emigranto duona, taip ir vyksta darbininku mainai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.