Kėdainių rajone daugėja sergančiųjų gripu ir sparčiai auga susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius. Praėjusią savaitę užregistruoti 7 susirgimai gripu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyriaus duomenimis, sausio 15–21 dienomis į medikus dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų kreipėsi 352 kraštiečiai. Tai – maždaug šimtu žmonių daugiau nei sausio pradžioje.

Tarp praėjusią savaitę susirgusiųjų vyrauja vaikai – jų yra 276. Sergamumo rodiklis mūsų rajone per savaitę siekė 74,52 atvejo dešimčiai tūkstančių gyventojų.

Sergamumas gripu ir peršalimu didėja visoje Lietuvoje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo – vystosi lėtai. Gripui yra būdingas staigus karščiavimas, gerklės, galvos ir raumenų skausmai. O štai peršalimas vystosi lėtai, pirmiausia susirgusiajam paperšti gerklę, užgula nosį, prasideda sloga, asmuo pradeda čiaudėti, švelniai kosti. Šiuos simptomus dažniausiai sukelia virusai, tačiau ne gripo.

ULAC medikų teigimu, susirgus gripu būdingas dažnas bendras silpnumas, didelis nuovargio jausmas, galimas dažnas šaltkrėtis, didelis krūtinės diskomfortas, staigi ir aukšta temperatūra, pakylanti virš 38 laipsnių. Tuo tarpu peršalus temperatūra pakyla maždaug iki 37 laipsnių arba jos visai nebūna. Susirgus gripu pasireiškia stiprus sausas kosulys, kurio pikas pasireiškia 2–3 susirgimo dieną. Skirtingai nei peršalimui, gripui būdinga staigi simptomų pradžia, kuri išsivysto per 12 val., o peršalus minėti simptomai vystosi laipsniškai. Gripu sergama apie savaitę, peršalimas trunka apie 3–4 dienas.

ULAC taip pat primena, jog peršalimui komplikacijos dažniausiai nebūdingos, o susirgus gripu – jos dažnos ir sunkios. Jos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis.

Panašios naujienos