Praėjusią savaitę vykęs visuotinis krašto ūkininkų sąjungos susirinkimas baigėsi be rezultatų. Kadangi iš 141 nario į renginį atvyko tik 40, tai jame negalėjo būti priimti jokie sprendimai.

Į visuotinį susirinkimą susirinko maždaug trečdalis krašto ūkininkų sąjungos narių, tad jame nei išklausytos ataskaitos, nei surengti naujo organizacijos vadovo rinkimai.

Į visuotinį susirinkimą susirinko maždaug trečdalis krašto ūkininkų sąjungos narių, tad jame nei išklausytos ataskaitos, nei surengti naujo organizacijos vadovo rinkimai.

Kas nulėmė paprastai aktyvių ūkininkų nenorą dalyvauti susirinkime? „Greičiausiai geras oras ir jo padiktuoti pirmieji darbai. Ūkininkai naudojasi galimybe išvažiuoti į dirvas ir pajudinti žemę“, – sakė ūkininkų sąjungos administratorė Jūratė Jodeikienė.
Į susirinkimą atvykęs ilgametis Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas sakė, kad praėjusieji metai žemdirbiams nebuvo lengvi. Pirmiausia veiklą sunkino tai, kad keitėsi žemės ūkio ministerijos vadovybė, o kartu ir įvairios tvarkos. „Ministrų pasikeitimas įnešė sumaišties į mūsų veiklą, teko iš naujo susitikinėti su ministerijos vadovais, aiškinti aktualijas. Dabar ypač daug klausimų turime derindami būsimojo laikotarpio paramos klausimus žemės ūkiui.
Negalime pamiršti, kad, be popierinių reikalų, turėjome rūpesčių ir su žemės ūkio darbais: pernai žiema buvo labai sudėtinga. Daugelis žiemkenčių iššalo, teko atsėti, o vėliau tas atsėlis dar kartą iššalo. Tad išbandymų tikrai netrūko. Turime problemų ir su produkcijos pardavimu, ypač sudėtingai gyvena pieno gamintojai. Tačiau mūsų krašto žemdirbiai, pasižymintys darbštumu, jokioms problemoms nepasiduoda. Dirbame ir tikimės susidoroti su visais iššūkiais“, – sakė V. Ivanauskas.
Susirinkime turėjo būti išklausyta dvi kadencijas organizacijai vadovaujančio pirmininko V. Ivanausko praėjusių metų veiklos ataskaita, apžvelgti finansiniai rezultatai, sutarta dėl nario mokesčio bei tarybos narių pasikeitimo ir surengti sąjungos pirmininko rinkimai. Visi šie klausimai nukelti kitam susirinkimui, kuris suplanuotas balandžio 15 dieną 10 valandą toje pačioje mokymų centro „Agroakademija“ Akademijoje salėje.
„Iki to laiko aplankysime visas seniūnijas, pakalbėsime su ūkininkais, aptarsime aktualiausias problemas. Kitame susirinkime turėsime padaryti tai, ko nepavyko pirmajame“, – sakė J. Jodeikienė.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.