Praėjusios savaitės pabaigoje Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos bendruomenė kaip reikiant sunerimo. Darbuotojams buvo išdalintos anketos, kuriose jie turėjo nurodyti savo asmens duomenis, atsakyti kokiomis ligomis serga, kokius vaistus vartoja.

Turėjo atsakyti į klausimus

Į „Kėdainių mugės“ redakciją kreipęsi šios progimnazijos pedagogai stebėjosi, kad turi užpildyti vadinamąją „Darbuotojo garbės deklaraciją“, nurodant ne tik darbovietę, bet ir vardą, pavardę bei išvardinti kokiomis ligomis yra sirgę ar serga. Šiame sąraše įrašytos tokios ligos, kaip epilepsija, galvos traumos, onkologiniai susirgimai, miokardo infarktas, implantuotas kardiostimuliatorius, smegenų insultas, tuberkuliozė, klausos susilpnėjimas, glaukoma, tuberkuliozė ir kitos.

Taip pat darbuotojai turėjo atsakyti ar yra nuolat stebimi dėl ligos, ar nuolat vartoja vaistus.

Situacijos nekomentavo

Progimnazijos bendruomenė atvirai nerimavo kam konkrečiai renkami jų asmens duomenys, kokiam tikslui jie gali būti panaudoti ir kaip tai atsilieptų jų darbui. Juolab kad klausiama apie sunkias ligas ir vaistus.

J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik šio reikalo nekomentavo: „Dėl susiklosčiusios situacijos  prašau kreiptis į Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovą“.

Vertina kitas gydytojas

Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja organizaciniam-metodiniam darbui Jūratė Judickienė paaiškino, kad Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre darbuotojų profilaktiniai sveikatos tikrinimai atliekami vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka.

Atskirų įmonių ir organizacijų darbuotojų sveikatą tikrina šeimos gydytojai pagal sudarytą grafiką, todėl darbuotojo sveikatą profilaktinio patikrinimo metu dažniausiai vertina ne jo šeimos gydytojas.

Įklijuoja į kortelę

„Epidemijos metu, teikiant kontaktines sveikatos priežiūros paslaugas labai svarbu, kad pacientas kuo trumpiau užtruktų poliklinikoje. Siekiant, kad profilaktinį patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas gautų kuo išsamesnę ir koncentruotą informaciją apie pacientą, prieš susitikimą su gydytoju užpildoma anketa, kuri vėliau įklijuojama į Asmens sveikatos istoriją (ambulatorinę kortelę)“, – sakė J. Judickienė.

Atsineštų užpildytą

Pasak Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotojos organizaciniam-metodiniam darbui, gydytojas, susipažinęs su anketos turiniu, gali objektyviai įvertinti paciento sveikatos būklę, paskirti reikalingus tyrimus ar nukreipti specialisto konsultacijai.

„Norėdami sutrumpinti pacientų lankymosi poliklinikoje trukmę, sutaupyti brangų mokytojų laiką, mūsų darbuotojai iš anksto pateikė J. Paukštelio progimnazijos mokytojams anketas, kad jų nereikėtų pildyti poliklinikoje, o kiekvienas atsineštų pas gydytoją jau užpildytą“, – paaiškino J. Judickienė.

Atsiprašo už nepatogumus

Akivaizdu, kad įvyko nesusipratimas, kuris dėl nepakankamo informacijos aiškumo sukėlė mokytojų nepasitenkinimą.

„Atsiprašome už nepatogumus. Įstaigos vadovybės sprendimu išankstinė anketų pildymo praktika nebebus taikoma“, – patikino J. Judickienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.