Likus pustrečio mėnesio iki Seimo rinkimų Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisija pradeda darbą. Liepos 20 dieną Kėdainiuose prisiekė dešimt šios apygardos rinkimų komisijos narių. Savaitę prieš tai Seime, Vilniuje, rašytinį pasižadėjimą davė ir apygardų pirmininkai.

Laukia naujo nario

Pasak Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos pirmininkės Gaivos Petrauskienės, prisiekdami nariai pasirašė pasižadėjimus.

„Pasižadėjimą davė dešimt narių. Vienas narys komisijoje dirbti atsisakė, todėl dabar laukiame nurodymų iš Vyriausiosios rinkimų apygardos ar į jo vietą bus pasiūlytas kitas asmuo“, – sakė G. Petrauskienė.

Įvairių partijų atstovai

Apygardų rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir partijų pateiktų kandidatūrų. 

Todėl liepos 20 d. priesaikas davė Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos nariai iš Centro partijos „Gerovės Lietuva“, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos, Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Teisingumo ministro atstovas ir du nariai, atstovaujantys Kėdainių rajono savivaldybės administraciją.

Nustatyti terminai

Šių metų liepos 8 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sudarė visų šalies apygardų komisijas. VRK patvirtino dvylika Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos narių, į šį skaičių įtraukiant ir pirmininką.

Vadovaujantis teisės aktais, patvirtinus apygardos komisijos narius, jie pasižadėjimus turi duoti per penkiolika dienų nuo komisijų sudarymo, t.y. iki š. m. liepos 23 dienos.

Praėjusią savaitę, liepos 14 dieną, Seime rašytinį pasižadėjimą sąžiningai ir garbingai eiti savo pareigas davė Seimo rinkimų apygardų rinkimų komisijų pirmininkai, tarp kurių – ir kėdainietė G. Petrauskienė.

Sudarys kitą mėnesį

2020 metų Seimo rinkimuose Kėdainių apygardoje bus 38 apylinkės. Dar keturiolika apylinkių priskirtos Raseinių–Kėdainių apygardai, kuriai priklauso Josvainių, Krakių ir Pernaravos seniūnijos.

Apylinkių rinkimų komisijos bus sudaromos rugpjūčio pabaigoje, todėl galutinis jų skaičius dar nėra žinomas.

„Kol kas tik nustatytas skaičius, kiek jose galės dirbti narių, t.y., mažesnėse apylinkėse bus nemažiau negu penki nariai, o didesnių apylinkių narių skaičius priklausys nuo rinkėjų skaičiaus“, – sakė G. Petrauskienė.

Teikia dokumentus

Taip pat dar neaiškus Kėdainių ir Raseinių–Kėdainių apygardose kelsiančių savo kandidatūrą į Seimą, pretendentų skaičius ir sąrašas, nes šiuo metu kaip tik teikiami pareiškiniai dokumentai.

VRK duomenimis, Kėdainių apygardos Nr. 43 rinkimų komisijos teritorijoje yra 35 274 rinkėjų.

Raseinių–Kėdainių apygardoje, mūsų rajone apimančiai Josvainių, Krakių ir Pernaravos seniūnijas, – 5 806 asmuo, turintis balsavimo teisę.

Tad savo valią artėjančiuose Seimo rinkimuose iš viso gali išreikšti 41 tūkst. 080 Kėdainių rajono, apimančio dvi apygardas, rinkėjų.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 11 dieną.

/VRK nuotr./

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.