Įmonių darbuotojai pasisako už tai, kad WC patalpos moterims ir vyrams būtų atskirtos. Tai rodo spalį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Taip pat darbuotojai pasigenda ir visų higienos priemonių, tegiama „Elis Textile Service“ pranešime žiniasklaidai.

Šių metų spalio 11–16 dienomis atlikta visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad WC patalpa darbovietėse vyrams ir moterims turi būti atskira. Tokią idėją bendrai palaiko – 71,3 proc. apklausos dalyvių. Iš jų beveik po lygiai vyrų – 72,6 proc. ir moterų – 70,1 proc.

Tam, kad darbovietėse WC patalpos moterims ir vyrams būtų sujungtos arba bendros, neprieštarautų tik kas trečias (28,9 proc.). Tam kiek mažiau prieštarauja moterys (29,9 proc.) nei vyrai (27,4 proc.).

Tyrimo metu paaiškėjo, kad darbuotojams trūksta didesnio dėmesio švarai ir tvarkai, tai pabrėžė 43,7 proc., tuo tarpu, kad pasigendama visų higienos priemonių, tokių kaip tualetinis popierius, rankšluosčiai ar muilas, nurodė kone kas penktas (19,3 proc.) respondentas, pažymima pranešime.

Tekstilės, higienos ir patalpų priežiūros sprendimus siūlančios įmonės „Elis Textile Service“ Lietuvoje direktorius Gediminas Skrolis sako, kad privalomų higienos priemonių užtikrinimas turi būti elementari ir savaime suprantama kiekvienos darbovietės pareiga.

„Tai, kad WC patalpos turi būti nuolat prižiūrimos ir jose negali trūkti higienos priemonių – yra neginčijamas faktas, užtikrinantis komforto jausmą darbuotojui. Darbdaviui pasirūpinus pagrindinėmis higienos priemonėmis, tikėtina, kad ir pats darbuotojas išliks labiau motyvuotas prisidėti prie WC patalpos švaros ir tvarkos puoselėjimo“, – sako G. Skrolis pabrėždamas, kad švara priklauso ne tik nuo to, kaip dažnai darbovietėje yra atliekamas valymas, bet ir nuo pačių WC patalpomis besinaudojančių žmonių ir darbdavių požiūrio į šią problemą.