#-File-0x000000092ccde8-Abiturientai ir paskutinių gimnazijų klasių moksleiviai, jau studijuojantis jaunimas, mokytojai, lektoriai, dėstytojai ir rektoriai, darbo ieškantys ir darbą suteikiantys – visi, kam rūpi išsilavinimas ir karjera, jau planuoja vasario 5-7 dienomis atvykti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą “Litexpo”. Čia vyks 13-oji tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda “Studijos 2015”.

“Paroda – ne naujokė ir ne startuolė. Rinkoje ji jau turi savo vardą ir reputaciją, lankytojai ne kartą yra patvirtinę jos vertę, naudą ir ypač gausią, suprantamai ir interaktyviai integruotą informaciją. Išlaikydama savo aukštus standartus suteikti kuo daugiau žinių, nušviesti nuolat kintančią situaciją, sudaryti pasirinkimo mokytis ir dirbti galimybes Lietuvoje bei užsienyje paroda šiemet kviečia susipažinti su unikaliomis naujovėmis. Viena iš tokių – Lietuvos darbo biržos dalyvavimas”, – sako “Litexpo” parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė.

Parodoje lankytojai galės apsilankyti Lietuvos darbo biržos stende ir įsigilinti į šiandienos aktualijas, išgirsti ateities prognozes, susipažinti su statistika ir faktais.

“Jei bijai vilko, tai į mišką, perfrazavus žinomą patarlę, siūlome…eiti. Ateikite į parodą, o čia jau iš pirmų lūpų sužinokite, ką teigia Darbo birža – kad netektų mokytis iš svetimų klaidų. Būkite lapės, numatančios pavojus bei grėsmes ir patirties besisemiančios iš svetimų paklydimų”, – šypsosi Jolanta Masiulienė.

Lietuvos darbo biržos (LDB) direktoriaus pavaduotojo Alvydo Puodžiuko tvirtinimu, Darbo birža, antrus metus įgyvendindama Jaunimo garantijų iniciatyvą ir vykdydama ankstyvąją prevenciją, kad nedirbantys jaunuoliai iki 29 metų dirbtų ar mokytųsi, šioje parodoje sieks supažindinti su jaunimo darbo centrų veikla, jų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis planuoti savo būsimą karjerą.

„Jaunimo darbo centrai 29 šalies miestuose nemokamai informuoja ir konsultuoja visus apsilankiusius jaunuolius apie perspektyvias darbo rinkoje veiklos sritis, supažindina su kasmet rengiamais profesijų barometrais ir paklausiomis darbo rinkoje profesijomis bei situacija. Parodoje „Studijos“ veiksiančiame Darbo biržos stende Jaunimo darbo centrų ir  jaunimui skirto projekto „Pasitikėk savimi“ darbuotojai teiks informaciją ir konsultacijas jaunimui, organizuos interaktyvius  užsiėmimus – testus, profesijų labirintus ir pan. Čia bus pristatytos savanorystės idėjos ir supažindinta su EURES -informacija apie darbo ir mokymosi galimybes Europoje. Taip pat kartu su Darbo biržos specialistais jaunimą su situacija darbo rinkoje padės supažindinti Lietuvos darbo biržos socialiniai partneriai – darbdaviai”, – teigia LDB direktoriaus pavaduotojas Alvydas Puodžiukas.

Remiantis LDB duomenimis, praėjusių metų darbo rinkai buvo būdingos teigiamos tendencijos – sparčiai mažėja registruotų bedarbių. Labiausiai keitėsi vienos prioritetinių grupių – jaunimo – situacija darbo rinkoje: per vienerius Jaunimo garantijų iniciatyvos metus jaunų bedarbių nedarbas smuktelėjo nuo 7,8 iki 5,6 proc. tarp 16-29 m. amžiaus gyventojų.

Lietuvos darbo biržos taikytos priemonės pagal individualius poreikius ir tikslinga jaunimo darbo centrų plėtra įsteigiant šešis naujus centrus atokesniuose rajonuose turėjo teigiamą poveikį integruojant nedirbančius jaunuolius. Darbo birža 2014 metais įdarbino beveik 41 tūkst., nusiuntė įgyti profesijos, darbo įgūdžių ir patirties beveik 19 tūkst. jaunų bedarbių.

Pernai daugiausiai į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi administratorių, pardavimo vadybininkų ir giminiškų profesijų atstovų, buhalterių ir apskaitininkų, teisininkų, socialinių darbuotojų, parduotuvių pardavėjų, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojų (B, C kategorijos), apdailininkų, virėjų ir traktorininkų.

Didžiausią paklausą darbo rinkoje tarp specialistų ir šiais metais turės pardavimo vadybininkai, agentai ir giminiškų profesijų atstovai, buhalteriai ir apskaitininkai, IT specialistai, gydytojai specialistai (ypač ne didžiuosiuose miestuose), siuvimo technologai ir bendrosios praktikos slaugytojai, o paklausiausios kvalifikuotos darbininkų profesijos: tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojai, siuvėjai, plataus profilio statybininkai, betonuotojai, plytų mūrininkai, virėjai ir suvirintojai.

Informavimo ir konsultavimo paslaugų suteikta daugiau kaip 96 tūkstančiam nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių iki 29 metų. Projektas „Pasitikėk savimi“, formaliomis ir neformaliomis formomis intensyviai skatinantis jaunimą domėtis darbo rinka ir savo būsima karjera, iš beveik 2 tūkstančių jo dalyvių 15 savivaldybių daugiau nei pusę  įdarbino arba grąžino į švietimo sistemą.

Parodoje “Studijos 2015” lankytojų laukia ne viena naujiena – tris dienas vyks edukaciniai projektai, susitikimai, diskusijos ir konferencijos, kuriose į visų suinteresuotų grupių (tėvų, moksleivių, studentų, akademinės ir verslo bendruomenės) klausimus atsakys profesionalai iš visos Lietuvos. Parodos šūkis – “Išeini su atsakymu”. Koncentruotas parodos turinys apims karjeros planavimą, reikalingas profesijas, perspektyvias specialybes, visų pakopų studijas Lietuvoje ir užsienyje, kalbų mokymosi galimybes, studijų kokybę, verslumo įgūdžių ugdymą, verslo įmonių lūkesčius būsimam darbuotojui, asmeninių savybių išgryninimą, tikslų išsikėlimą, savęs pažinimą.

 

Rasa Keliuotytė
LITEXPO rinkodaros ir viešųjų ryšių grupės vadovė 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.