Kėdainių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, apsigyveno pabėgėlių iš Ukrainos šeimos. Ar domisi šiais žmonėmis darbdaviai? Ar patys žmonės registruojasi Užimtumo tarnyboje? Pasak šios tarnybos vyriausiosios specialistės Inetos Naktinienės, Užimtumo tarnyba aktyviai bendradarbiauja su vyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, verslo atstovais ir socialiniais partneriais siekdama suteikti pagalbą savo šalį palikusiems Ukrainos gyventojams.

I. Naktinienės teigimu, darbdaviai gausiai registruoja darbo pasiūlymus išskirtinai Ukrainos piliečiams.

„Šiuo metu 11 Kėdainių rajono darbdavių jau yra pateikę 24 darbo pasiūlymus. Darbdaviai darbo pasiūlymus gali registruoti Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje rusų ar anglų kalbomis. Darbų pobūdis įvairus.

Daugiausia darbo pasiūlymų šiuo metu turime galintiems dirbti siuvėjais ir plataus profilio statybininkais (po 4), suvirintojais ir nekvalifikuotais apdirbamosios pramonės darbininkais (po 3). Darbdaviai taip pat galėtų įdarbinti baldų pramonės darbuotojus, valytojus, suvirintojus. Darbo pasiūlymų skaičius Ukrainos piliečiams kasdien auga.

Į mūsų šalį atvyksta daugiau moterų ir vaikų, todėl atitinkamai ne visi darbo pasiūlymai atitiks darbdavių poreikius. Tikėtina, kad šiuo atveju paslaugų, prekybos ir aptarnavimo įmonės sulauks daugiau susidomėjimo“, – sakė I. Naktinienė.

Nuo šių metų pradžios Kėdainių rajone registruota daugiau nei 700 laisvų darbo vietų. Daugiausia darbo pasiūlymų yra skirta kvalifikuotiems darbuotojams.

Kėdainių rajone daugiausia darbo pasiūlymų yra registruojama apdirbamosios gamybos, administracinę ir aptarnavimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybos veiklą vykdančiose įmonėse: „Šiuo metu darbdaviai ieško bendrosios praktikos slaugytojo, administratoriaus, apskaitininko, krautuvo vairuotojo, virėjo, pardavėjų, vairuotojų, gamybos darbuotojų, sandėlio darbuotojų, statybininkų.“

Praėjusios savaitės duomenimis, Kėdainių rajone per vietos savivaldybę registravosi 128 karo pabėgėliai, iš jų 48 vaikai. Dalis ukrainiečių vaikų jau lanko mokyklas, darželius.

Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos