Kitą savaitę, pirmadienį, Kėdainiuose pradės veikti karščiavimo klinika, kuri įsikūrė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Pediatrijos skyriaus patalpose. Čia bus priimami visi karščiuojantys, kuriems pasireiškė viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tačiau į šią kliniką negalėsite atvykti kada panorę, tam yra nustatyta griežta tvarka, kurios privalo laikytis visi pacientai.


Karščiavimo klinikoje, turint šeimos gydytojo siuntimą, pacientams bus atliekamas bendras kraujo tyrimas, C reaktyvaus baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl
koronavirusinės infekcijos, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Įsikūrė vaikų poliklinikoje

Pasak Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotojos organizaciniam- metodiniam darbui Jūratės Judickienės, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu „Dėl ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Kėdainių PSPC paskirta kurti karščiavimo kliniką mūsų rajone.

„Karščiavimo klinikos kūrimui perduotos Pediatrijos skyriaus (vaikų poliklinikos) patalpos. Toks sprendimas priimtas todėl, kad šiose patalpose yra ir Kėdainių ligoninės rentgenodiagnostinė įranga, kuri bus naudojama karščiuojančių pacientų ištyrimui“, – sakė J. Judickienė.


Dirbs komanda

Karščiavimo klinikos darbui jau paruoštos patalpos, beveik visos reikalingos priemonės, reikalingi vidaus dokumentai, reglamentuojantys karščiavimo klinikos darbą. Šią savaitę vyksta nuotoliniai slaugytojų mokymai.

Karščiavimo klinikoje dirbs komanda: gydytojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir koordinatorius. Derinami šių darbuotojų grafikai. Tie patys šeimos gydytojai, kurie šiuo metu intensyviai dirba nuotoliniu būdu (suteikia 50–60 ir daugiau paslaugų per dieną), dirbs ir karščiavimo klinikoje.

Todėl svarbu paskirstyti darbo laiką taip, kad būtų užtikrintas ir nuotolinių paslaugų teikimas, ir užtikrintas tinkamas gydytojų ir slaugytojų darbo ir
poilsio režimas.

Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja organizaciniam- metodiniam darbui Jūratė Judickienė pabrėžia, kad visi karščiuojantieji pacientai pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.


„Šiuo metu planuojame darbo grafiką tokiu būdu, kad pamaininiu principu klinikoje dirbs šeimos gydytojai. Labai išaugus sergamumui, teisės aktai numato, kad į šį darbą įsijungtų visų specialybių gydytojai. Dar laukiame testų koronaviruso nustatymui“, – teigė J. Judickienė.


Kreiptis į šeimos gydytoją

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, į karščiavimo kliniką šeimos gydytojo sprendimu bus nukreipiami 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8 C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo) ir pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus kosėti, atsiradus gerklės skausmui, prasidėjus dusuliui ir pan.

„Taigi, visi karščiuojantys pacientai pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – pataria J. Judickienė.

Kokia bus tvarka

Šeimos gydytojas, priėmęs sprendimą pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, užpildo siuntimą elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Pacientai į karščiavimo kliniką negali vykti visuomeniniu transportu ar taksi. Tais atvejais, kai pacientas neturi galimybių atvykti savu transportu, suderinus su Kėdainių rajono savivaldybe, paskirtas savivaldybės atsakingas darbuotojas, kuris padės spręsti klausimą dėl transporto.

Atvykus į karščiavimo kliniką, pacientams neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi asmuo turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje.

Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio paciento duomenys. Langą pacientas turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti ir juos vykdyti.

Į karščiavimo kliniką pacientas galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Dėl vaikų sveikatos priežiūros

Sergantiems vaikams iki 18 metų pagalbą ir toliau teiks Pediatrijos skyriaus medikai. Bus tęsiami profilaktiniai skiepijimai. Skiepams vaikučius pakvies slaugytojos. Kėdainių PSPC dar kartą prašo tėvelių laikytis nurodyto atvykimo laiko.
Pediatrijos skyrius šiuo metu perkeltas į Psichikos sveikatos skyriaus patalpas. Registratūros telefonai nepasikeitė:
(8 347) 61 555.

One Response

  1. N.

    Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, į karščiavimo kliniką šeimos gydytojo sprendimu bus nukreipiami 18–60 metų amžiaus pacientai

    O kur turi kreiptis nuo 60 metų? Į krematoriumą …

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.