Sparčiai įsibėgėjant nevyriausybinių organizacijų veiklai, teisiniais dokumentais buvo nutarta, jog kiekvienoje savivaldybėje turėtų startuoti jų tarybos. 

Rajono nevyriausybinių organizacijų taryba darbą pradėjo išsirinkusi valdžią. Pirmininko pareigas kolegos patikėjo D. Judeniui, o pavaduotojos – A. Stadalnykienei.

Rajono nevyriausybinių organizacijų taryba darbą pradėjo išsirinkusi valdžią. Pirmininko pareigas kolegos patikėjo D. Judeniui, o pavaduotojos – A. Stadalnykienei.

Nevyriausybinių organizacijų tarybos turi padėti plėtoti veiklą ir bendradarbiauti tiek su valdžios institucijomis, tiek su visuomene.
Kėdainių rajono nevyriausybinių organizacijų taryba patvirtinta dar praėjusių metų pabaigoje. Ją sudaro dvylika narių: trys rajono tarybos nariai – Jūratė Judickienė, Steponas Navajauskas ir Donatas Valentinavičius, trys savivaldybės administracijos atstovai – Jūratė Blinstrubaitė, Audronė Stadalnykienė ir Julius Lukoševičius – bei šeši nevyriausybininkai – Asta Kanapinskienė, Rūta Kutraitė, Alma Margevičienė, Aušra Vaidotienė, Deividas Judenis ir Henrikas Vaicekauskas.
Kad galėtų pradėti rimtą darbą, Tarybos nariai pirmiausia išsirinko pirmininką ir pavaduotoją.
Slaptu balsavimu iš trijų kandidatų – J. Lukoševičiaus, D. Valentinavičiaus ir D. Judenio – pirmininku išrinktas D. Judenis, labdaros ir paramos fondo „Tavo svajonė“ direktorius.
Jo pavaduotojos pareigos patikėtos Audronei Stadalnykienei, jaunimo reikalų koordinatorei.
Kėdainių rajone šiuo metu registruota 240 nevyriausybinių organizacijų. Vienos jų aktyvios ir gana veiklios, kitos – mažiau dirbančios.
Susipažinę, kas yra ir gali būti nevyriausybine organizacija, startuojančios nevyriausybinių organizacijų tarybos nariai sutarė, kad norėdami sėkmingai bendradarbiauti tiek tarpusavyje, tiek su partneriais, turi plėtoti pasitikėjimą, švietimą ir komunikaciją.
„Mūsų savivaldybėje yra nemažai programų, pagal kurias nevyriausybininkai gali gauti finansavimą savo projektams. Turime parengti ir patvirtinti tvarką, kaip numatysime lėšų skirstymą. Artimiausias rajono Tarybos posėdis ne už kalnų. Jame bus tvirtinamas šiųmetis biudžetas, tad iki vasario vidurio reikia turėti aiškumą, kaip remsime nevyriausybines organizacijas ir kaip plėtosime jų veiklą“, – sakė rajono nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininko pavaduotoja Audronė Stadalnykienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.