Anykščiuose šią savaitę vykstančioje 3×3 krepšinio rinktinės stovykloje – tarp trylikos kandidatų prakaitą liejo ir kėdainietis Paulius Semaška.

Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinės kelias į Tokijo olimpines žaidynes (2021 m.) prasidėjo.

Nors galutinis tikslas yra Tokijas, kelialapį į Japoniją reikės iškovoti olimpiniame atrankos turnyre, kuris vyks gegužės 26-30 dienomis Graco mieste (Austrija).

Rinktinei vadovauja taip pat buvęs kėdainietis, vienas iš krepšinio 3×3 pradininkų Dainius Novickas. Kartu su juo trenerių štabe darbuojasi ir Utenos „Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas bei dar keli uteniškių ekipos atstovai.

„Bandysime po truputį susigyventi 3×3 krepšinyje. Sąlygos yra tobulos, trijulių krepšinis tokios stovyklos dar nėra matęs. Visi yra draugai, todėl nuotaikos bus puikios. Tiek sporto, tiek treniruoklių salės dirba visą parą – bus produktyvus darbas, išmėginsime vyrus“, – apie Anykščiuose sudarytas sąlygas kalbėjo D. Novickas.

3×3 rinktinės treneriai Ž. Urbonas ir D. Novickas. (LKF nuotr.)

Mintimis apie trijulių rinktinės pasiruošimo olimpinei atrankai pradžią pasidalino ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Planas yra paprastas – pasiruošti olimpinėms žaidynėms. Nėra lengva derinti tvarkaraščius, o noras yra turėti kokybišką produktą. Visi žaidėjai pasitikrino savo sveikatą, norime turėti duomenis ir pagal žaidėjų fizinę būklę duoti jiems papildus. Tą darome ir vyrų rinktinėje, kadangi nėra nei vieno visiškai sveiko žmogaus. Per tokias stovyklas bandome pakelti visų fizinę būklę.

Visi žaidėjai yra apdrausti ir klubiniame krepšinyje, ko anksčiau nebuvo. Visas tas dėmesys – medicina, priežiūra, trenerių planai – yra nacionalinės vyrų rinktinės lygio. Visi esame vienoje valtyje, todėl norisi galutiniame taške turėti abi rinktines olimpiadoje. Po pirmadienio rungtynių su Danija trijulių rinktinė iki pat birželio bus mūsų prioritetas“, – sakė M. Špokas.

Taip pat LKF generalinis sekretorius teigė, jog sezono metu suorganizuoti tokias stovyklas ir rengti pasiruošimo planus nėra lengva, ypač turint omenyje dabartinę pandemijos situaciją. Vis tik visos šalies krepšinio organizacijos dirba išvien ir stengiasi padėti trijulių rinktinei siekti savo tikslų.

„Adaptuojamės prie situacijos, nes yra noras rasti kompromisą. Gegužės gale turėsime olimpinę atranką, kalbamės su mūsų lygomis, bet negalime pasakyti, kaip bus gegužę. Nacionalinis interesas yra aukščiau už klubinius, todėl reikia kalbėtis, kad geriausi žaidėjai galėtų atstovauti rinktinėms. Pirmąkart olimpinio judėjimo istorijoje vyks trijulių krepšinio varžybos, o mes turime šansą ten patekti. Bandysime užsikabinti ir nepraleisti tokios galimybės“, – apie kylančius iššūkius kalbėjo M. Špokas.

Stovyklos metu rinktinės krepšininkai treniruosis po dukart per dieną. Bus ir tokių treniruočių, kuriose teisėjaus aukščiausio lygio arbitrai. Nors kai kurie iš žaidėjų jau yra įpratę žaisti kartu, bus mėginama išbandyti įvairiausias komandų kombinacijas ir surasti tinkamiausius kandidatus.

„Visus išmėtysime po atskiras komandas. Žiūrėsime, kaip kas atrodo stresinėse situacijose, kaip žmonės sugyvena tarpusavyje, kokia yra chemija. Tai nėra krepšinis „penki prieš penkis“, nes ten tarp dvylikos žmonių gali pasirinkti, su kuo bendrausi, o su kuo ne. Čia komandą sudaro keturi žmonės, visi yra šeimos nariai, todėl labai svarbi yra ir psichologija“, – apie stovyklos pobūdį pasakojo D. Novickas.

Rinktinės kandidatų sąrašas:

 • Ignas Vaitkus (Utenos „Juventus“, LKL);
 • Žygimantas Skučas (Utenos „Juventus“, LKL);
 • Vytautas Šulskis (Utenos „Juventus“, LKL);
 • Gintautas Matulis (Utenos „Juventus“, LKL);
 • Darius Tarvydas (Jonavos „CBet“, NKL);
 • Aurimas Urbonas (Jonavos „CBet“, NKL);
 • Aurelijus Pukelis (Šakių „Vytis“, NKL);
 • Šarūnas Vingelis (Šakių „Vytis“, NKL);
 • Paulius Beliavičius (Šakių „Vytis“, NKL);
 • Marijus Užupis (Šakių „Vytis“, NKL);
 • Šarūnas Beniušis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, NKL);
 • Žygimantas Šimonis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, NKL);
 • Paulius Semaška (Šakių „Vytis“, NKL).

LKF nuotraukos.

P. Semaška (nuotraukoje su kamuoliu) – kandidatų į Tokijo olimpinę 3×3 rinktinę sąraše.