Ne itin pavasarišką, tačiau šventišką ir nuotaikingą Kovo 11-osios popietę Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šventiniuose renginiuose kartu su kraštiečiais dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos vadovai, rajono tarybos nariai.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su kraštiečiais pagerbė Nepriklausomybės akto signataro Povilo Aksomaičio atminimą.

Šventiniai renginiai Kėdainių mieste prasidėjo vidurdienį Šv. Juozapo bažnyčioje, čia aukotos šv. mišios už nepriklausomą Lietuvą ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Po jų rajono vadovas S. Grinkevičius pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Povilą Aksomaitį – kartu su kitais kraštiečiais padėjo gėlių ant jo kapo Kauno gatvės kapinėse.

„1990 metais kovo 11-ąją buvo patvirtintas mūsų pasirinkimas gyventi laisvoje šalyje ir rašyti savo, o ne svetimos valstybės istoriją. Už tai esame dėkingi visiems Nepriklausomybės akto signatarams. Nuoširdų ačiū tariu mūsų kraštiečiams: Mykolui Arlauskui, Kęstučiui Rimkui ir Anapilin jau išėjusiam Povilui Aksomaičiui“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius, tuo pačiu primindamas, kad laisvė mums suteikia daug galimybių, tačiau uždeda ir daugiau atsakomybės.

„Laisvi žmonės yra atsakingi už savo ir savo vaikų likimą. Tad esu dėkingas mūsų krašto žmonėms, dėl kurių kasdienio darbo keičiasi ir gražėja mūsų kraštas.Nuoširdžiai sveikinu visus. Didžiuokimės savo šalies istorija, gerbkime dabartį ir atsakingai kurkime ateitį“, – linkėjo S. Grinkevičius.

Po pietų šventė persikėlė į Kėdainių areną, kurioje viso rajono vaikai ir jaunimas skambiomis dainomis ir šokiais sveikino Nepriklauosmybės atkūrimo dieną minintį gimtąjį kraštą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.