Dar nedrąsus, prislopintas apsauginių kaukių, bet nuotaikingas prekybinis šurmulys šeštadienio rytą išjudino Kėdainių senamiestį. Žmonės vis gausiau renkasi į Didžiosios Rinkos aikštę, kurioje vyksta nedidelė mugė, taip ir pavadinta – „Pavasariniu turgeliu“.

Maisto produktų ir sodinukų, įprastų mugių akcentų, šįkart nėra gausu, tačiau pasiilgusiųjų ne internetinės, o gyvos prekybos, norinčiųjų savo rankomis paliesti išskirtinius lietuvių sukurtus aksesuarus, drabužius, tautodailininkų dirbinius laukia dizaineriai ir meistrai. Jie pasirengę papasakoti apie savo kūrinius, patarti ir padėti išsirinkti.

Karantinas, kaip prisipažino prekiautojai, į naudą niekam neišėjo, internetinė prekyba, nors ir juda, neatstoja mugių. „Internetinių parduotuvėlių yra daug, reikia būti labai išskirtiniu“, – sakė papuošalais iš gamtinių medžiagų, jūros akmenėlių, prekiaujanti panevėžietė Daina. Jos dirbiniai kainuoja nuo 3 iki 15 eurų.

O rankinių kūrėja Agnė iš Klaipėdos sakė, jog šiandien brangus kiekvienas klientas. „Per karantiną vienu metu buvome sustabdę prekybą, buvo sunku, todėl šiandien norime prekiauti, rodyti žmonėms darbus, pasakoti apie juos“, – kalbėjo moteris.

Pirkėjų laukia ir kraštietė papuošalų kūrėja Daiva Suchockienė, savo dirbtuvėles įkūrusi Vilainiuose. „Su žmonėmis kalbant yra kitaip, nei internete, galiu paaiškinti apie kiekvieną papuošalą ir akmenėlį, mineralą. Žmogus nori paliesti, pajusti, užsidėti, pamatyti, ar jam tinka tas papuošalas. Nesiūlau per prievartą, kiekvienas žmogus turi pajusti, kad jam patinka, kas iš to, kad nusipirks ir nenešios“, – sakė moteris. Jos darbai kainuoja nuo 5 iki 60 eurų – kiekvienai kišenei.

Prie paminklo Radviloms prekiaujama vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukais, o kitoje aikštės pusėje – braškių, žemuogių, gėlių daigais, pušų ir kitų dekoratyvinių medžių sodinukais.

Pavasariniame turgelyje taip pat galima įsigyti drabužių, kepurių, medžio ir keramikos darbų, bičių produktų, medinių žaislų ir aksesuarų vaikams, pasakų knygų iš autoriaus rankų ir kitų dalykų. Didžiausio dėmesio sulaukia prekybininkų maistu prekystaliai: šiandien galima įsigyti kokybiškų prieskonių, lietuviškų duonos ir pyrago gaminių, šeimos kepyklėlės iš Jurbarko rajono Seredžiaus miestelio kepinių, turkiškų skanėstų, džiovintų vaisių iš Armėnijos, arbatų iš Šiaurės Lietuvos, džiovintų sūrių.

„Kadangi karantinas, tai turbūt ir mugė nedidelė, bet labai gerai, seniai buvo. Aš atėjau prieskonių pasižiūrėti, radau ir visą maišelį prisipirkau. Nebrangu, pusantro euro už pakuotę. Tikėjausi, kad bus daugiau sodinukų, bet mažoka šiandien“, – kalbėjo kėdainietė Asta, į mugę išsiruošusi su dukra Laura.

„Labai mėgstame su mama aksesuarus, kūrėjų dirbinius, nežinau, kaip reikės išeiti iš mugės su neištuštėjusia pinigine. Čia mūsų silpnybė, – juokėsi Laura. – Iš tikrųjų labai smagu, kad mugė vyksta. Norisi jau išeiti, gyvai pabendrauti. Sekiau reklamas, pakalbinau mamytę eiti drauge ir manau, kad puikiai praleisime laiką.“

Pavasarinis turgelis šiandien veiks iki 16 valandos.