Kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio planuotas susitikimas su koncerno „Vikonda“ darbuotojais baigėsi net neprasidėjęs. Jis atšauktas kilus skandalui, kai paaiškėjo, jog viena koncerno įmonių, bendrovė „Kėdainių aruodai“, darbuotojams išsiuntė laišką su nurodymu privalomai dalyvauti susitikime su politiku.

Paviešintas laiškas atskleidė: dalyvavimas privalomas

Prezidentu tapti siekiančio premjero apsilankymas koncernui „Vikonda“ priklausančioje bendrovėje „Kėdainių konservų fabrikas“ turėjo vykti rytoj, 11 val. 30 min.

Tačiau ši išvyka ir susitikimas su darbuotojais buvo skubiai atšaukti kilus skandalui. Jo priežastimi tapo nutekintas vidinis susirašinėjimas, kuriame kitos „Vikondos“ įmonės – „Kėdainių aruodai“ darbuotojams nurodoma, jog dalyvavimas susitikime su politiku – privalomas.

„Dalyvavimas privalomas, tiesioginių vadovų prašau suorganizuoti pavaldžių darbuotojų nuvežimą – parvežimą į susitikimą“, – rašoma paviešintame laiške.

Surado kaltininką: persistengė administratorė?

Šią žinią socialiniame tinkle „Facebook“ iškomunikavęs žurnalistas bei visuomenininkas Andrius Tapinas negailėjo kritikos.

Kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis šiandien lankysis Kėdainiuose, tačiau po kilusio skandalo „Vikondos“ įmones aplenks.

„Gerbiamas Saulius Skvernelis – kaip čia taip? Privalomą dalyvavimą pats užsakėte ar „Kėdainių aruodai“ pasistengė?

Ir dar reikia pasirūpinti darbuotojų nuvežimu ir atvežimu. Ir ar čia normalu? Kol galvojate – atsakysiu už jus, ne, nenormalu.

Paklausiu jūsų, bet tuo pačiu išsiunčiau užklausimą ir patiems „Kėdainių aruodams“ – o ką darysit su žmonėms, kurie vis dėlto neateis į susitikimą su kandidatu. Atleisit iš darbo ar suimsit?“ – ironizavo A. Tapinas.

Netrukus A. Tapinas socialiniame tinkle paviešino „Kėdainių aruodus“ valdančio koncerno „Vikonda“ atstovo atsakymą.

„Pasirodo, įvyko žmogiška klaida ir įmonės administratorė, siųsdama kvietimą darbuotojams, pati savo iniciatyva pridėjo pastraipą apie privalomą dalyvavimą, nes taip buvo prie ankstesnės koncerno vadovybės.

Iš kitų kandidatų į prezidentus koncernas organizavo tik susitikimą su Gitanu Nausėda, bet tada žmogiškos klaidos neįvyko, nes buvo kitoks formatas“, – „Vikondos“ atsakymą cituoja žurnalistas.

Vadovų elgesį pavadino absurdišku

Į šį pareiškimą netruko sureaguoti kandidato į prezidentus štabo komunikacijos vadovas Skirmantas Malinauskas. Jis negailėjo kritikos užmačioms darbuotojus į susitikimą su politiku siųsti prievarta.

Kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio susitikimas su „Vikondos“ darbuotojais buvo skubiai atšauktas kilus skandalui. Jo priežastimi tapo nutekintas vidinis susirašinėjimas, kuriame kitos „Vikondos“ įmonės – „Kėdainių aruodai“ darbuotojams nurodoma, jog dalyvavimas susitikime su politiku – privalomas.

„Matome A. Tapino žinutę, kurioje kalbama apie prievartinius žmonių dalyvavimus. Saulius Skvernelis man šiuo metu nėra pasiekiamas, bet aš rekomenduosiu (ir, neabejoju, į rekomendaciją bus atsižvelgta) nedalyvauti susitikime Kėdainiuose, nes tai yra absurdiškas įmonės vadovų elgesys. Susitikimo greičiausiai nebebus“, – trečiadienio vakarą žurnalistams sakė S. Malinauskas.
„Jokios prievartos dalyvauti susitikime negali būti. Koks tikslas atvesti žmogų per prievartą? Jis nuo to politiką labiau palaikys?“ – pareiškė S. Malinauskas.

Netrukus kiek išsamesniu S. Skvernelio rinkimų štabo atstovo komentaru socialiniame tinkle pasidalino žurnalistas A. Tapinas. Anot jo, gautas patvirtinimas, jog planuotas susitikimas (su koncerno „Vikonda“ įmonių darbuotojais – red.) penktadienį Kėdainiuose neįvyks.

„Esame dėkingi už kvietimą, bet visi susitikimai su kandidatu į prezidentus S. Skverneliu vyko ir vyks tik savanoriško dalyvavimo pagrindais. Jie visi yra atviri, žiniasklaidai taip pat. Matydami tokį įmonės laišką darbuotojams galimybės dalyvauti tokiame susitikime nematome“, – A. Tapino pranešime cituojamas S. Malinauskas.

Kėdainiuose apsilankys, bet pasirinks kitas įmones

S. Skvernelio rinkimų štabo atstovas S. Malinauskas „Kėdainių mugei“ patikslino, jog iš tiesų atšaukiamas kandidato susitikimas su „Vikondos“ įmonių darbuotojais.

Šis sprendimas priimtas paaiškėjus, jog darbuotojus ketinta į jį siųsti „priverstiniu“ būdu. Pasak S. Malinausko, kilus skandalui štabo atstovai aiškinosi, ar panašių tendencijų nėra ir kitose įmonėse. Sulaukta atsakymų, jog eiti į susitikimą su S. Skverneliu jokių prievolių ar vadovybės nurodymų nėra.

„Kandidatas penktadienį lankysis Kėdainiuose, kur susitiks su dviejų bendrovių – „Laumetris“ ir „Lifosa“ atstovais“, – „Kėdainių mugei“ sakė S. Malinauskas.

Panašios naujienos