Liepos 22–23 dienomis Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelis prisi­pildys poezijos ir muzikos garsų. Į tradicinį dainuojamosios poezijos festivalį atvyks šio žanro atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių, taip pat Olandijos, Ukrainos.

Festivalis vyks ant Nevėžio kranto, tad būtent taip jis ir pavadintas. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, programa spalvinga, leisianti žiūrovams pamatyti žinomus aktorius, atlikėjus bei susipažinti su naujais kūrėjais.

„Džiaugiuosi, kad dainuojamosios poezijos žanru domisi ne tik brandūs žmonės, bet ir nemažai jaunimo tiek mūsų rajone, tiek ir visoje šalyje. Gera, kai, paskambinus atlikėjams, jiems jau nebereikia pasakoti, koks festivalis vyksta Kėdainiuose, ant Nevėžio kranto. Visi maloniai sutinka atvažiuoti. Noriu padėkoti ir rėmėjams, kurie labai geranoriškai remia mūsų idėją ir leidžia mums ją vis labiau plėtoti. Šis festivalis – jau šeštasis“, – sako dainuojamosios poezijos žanro puoselėtoja, šio festivalio sumanytoja ir organizatorė Laima Žilytė.

Scenoje – ir žinomi veidai

Dainuojamoji poezija pakeri įvairių profesijų žmones: ne tik aktorius, muzikantus, bet ir gydytojus, verslininkus, miškininkus, gyvenimo būdo mokytojus. Juos pamatysime Kėdainiuose.

Šiemet festivalyje dalyvaus tokie žinomi bardai kaip Vygantas Kazlauskas, Kazimieras Jakutis, aktoriai Virginija Kochanskytė, Jokūbas Bareikis. Taip pat pakviestos dalyvauti grupės „Karaliaus vaikai“, „Pramanai“, „Jonas ir jiedu“. Bus ir svečių iš Olandijos, šeimyninių duetų. Scenoje matysime ir gražaus muzikuojančio jaunimo – savo gebėjimus atskleis nuostabaus balso savininkė Rimma Volosevič iš Ukrainos, kėdainietė gimnazistė Agnė Virkutytė, Kėdainių-Krakių jaunimo grupė „Šviesiai tamsūs“.

Turininga ir įvairiapusė festivalio „Ant Nevėžio kranto“ programa sulaukia nemažo žiūrovų susidomėjimo.

Vakarojant prie laužo autorinę poeziją skaitys krašto literatai, svečiai, mūsų kraštietis poetas Valdas Daškevičius.

„Festivalis tęsis dvi dienas. Jame bus ir akordeono, ir gitarų, ir smuiko skambesio, gal net nuskambės prancūziška gaida“, – intriguoja festivalio organizatoriai.

Žiūrovai jau pamėgo šį renginį

Turininga ir įvairiapusė festivalio „Ant Nevėžio kranto“ programa sulaukia nemažo žiūrovų susidomėjimo. Iš įvairių rajono bei šalies vietovių atvyksta šeimomis ar su draugų grupelėmis ir, jaukiai įsitaisę gamtos prieglobstyje, klausosi festivalio dalyvių kūrybos.

„Šis festivalis – jau šeštasis“, – sako dainuojamosios poezijos žanro puoselėtoja, šio festivalio sumanytoja ir organizatorė L. Žilytė.

„Poezijos ir muzikos skambesio dermė skleidžia nuoširdumo šviesą, kuri sušildo nuo kasdienybės pavargusią sielą, leidžia mintims skleisti paukščio sparnus, skatina sustoti, nurimti ir, dvasiškai ūgtelėjus, vėl eiti pirmyn“, – taip apie dainuojamosios poezijos festivalį gimtajame mieste atsiliepia nuolatinė jo lankytoja kėdainietė Elena.

Atrodo, kad šį renginį net dangus globoja, nes, anot organizatorių, festivalio metu dar nėra buvę blogo oro. To tikimasi ir šiais metais.

„Nuoširdžiai kviečiu visus, kuriems patinka dainuojamoji poezija, atvykti į renginį ir būtinai į jį pasikviesti savo giminaičius ar draugus iš kitų miestų. Dalinkitės šia žinute savo socialiniuose tinkluose, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie Kėdainiuose vykstantį festivalį ir atvykę galėtų pasimėgauti poezijos bei muzikos skambesiu“, – su nekantrumu žiūrovų Kėdainiuose laukia šio festivalio siela Laima Žilytė, kuri ir pati su gitara rankose pasirodys scenoje.

Abi dienas renginys M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje vyks ne vieną valandą ir tęsis iki vėlaus vakaro, tad, kad būtų dar patogiau klausytis atlikėjų ir poetų, rekomenduojama atsinešti pledą ar sulankstomą kėdę ir jaukiai įsitaisyti ant pievelės.

Festivalio pradžia – liepos 22 d. 19 val., o liepos 23 d. pasirodymai scenoje prasidės 15 val. Išsamią renginio programą rasite internete www.kedainiai.rvb.lt.

Festivalio organizatorių nuotraukos

Panašios naujienos