Į liepos mėnesį vyksiančios Lietuvos šimtmečio dainų šventės Dainų dienos skambesį vieningai įsilies beveik pusantro šimto mūsų rajono dainininkų balsų. Keturi chorai ir pirmąkart tokiam iššūkiui pasiryžęs Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Sonata“ sėkmingai įveikė atranką ir gavo komisijos kvietimus dalyvauti įspūdingame viso pasaulio lietuvius vienijančiame renginyje.

Atrankoje – beveik pusantro šimto dalyvių

Sekmadienį Kėdainių kultūros centre vykusioje mūsų rajono chorų atrankoje į 2018 metų Lietuvos šimt­mečio dainų šventės „Vardan tos…“ Dainų dieną „Vienybė težydi!“ dalyvavo penki kolektyvai, kuriuose dainuoja apie pusantro šimto vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų.

Dainų šventėje menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos pamatinės „Tautiškos giesmės“ vertybės: pagarba Tėvynei, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, kvietimas gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės.

Įveikti šiais metais gana sudėtingą ir gausų Dainų šventės repertuarą pasiryžo patyrę dainų švenčių ir kitų renginių dalyviai ir kolektyvų vadovai. Tai – Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave musica“ (vadovas Algirdas Viesulas), Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras (vadovė Žydrė Vancevičienė), Kėdainių šviesiosios gimnazijos jaunimo mišrus choras (vadovė Vitutė Dudonienė), Josvainių muzikinio klubo „Auštarietis“ ir Josvainių gimnazijos jungtinis mišrus choras (vadovė Aušra Giedrienė) bei Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Sonata“ (vadovas Vytautas Greičius).

Choristams – puikūs įvertinimai

Choristų ir vokalinio ansamblio pasirodymus vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus įsakymu sudaryta komisija: Dainų dienos Kaune meno vadovė, KTU akademinio choro „Jaunystė“ vadovė Danguolė Beinarytė, Dainų dienos „Vienybė težydi!“ kūrybinės grupės vadovas, valstybinio choro „Vilnius“ dirigentas, VDU Muzikos akademijos docentas Artūras Dambrauskas, Dainų dienos koordinatorius, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Muzikos poskyrio vyriausiasis specialistas Donatas Zakaras.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių chorui (vadovė Žydrė Vancevičienė) ne tik uždegta žalia šviesa į Dainų šventę, bet ir suteikta aukščiausia – 1-oji kategorija.

Komisijos nariai ne tik reikliai vertino choristų ir vokalinio ansamblio dalyvių pasirodymus, bet negailėjo ir pagyrimų. Džiugios žinios sulaukė du chorai: „Ryto“ progimnazijos jaunių chorui ir Šviesiosios gimnazijos jaunimo mišriam chorui suteikta 1-oji (aukščiausia) kategorija.

Rekordinis dalyvių skaičius

„Tai – jau paskutinė atranka į šių metų Lietuvos šimtmečio dainų šventę mūsų rajone. Praėjusių metų lapkritį vyko folkloro ansamblių atranka, šių metų sausį atrankoje dalyvavo liaudiškos muzikos kapelos, o kovą – šokių kolektyvai, – priminė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Stadalnykas. – Tikriausiai beveik visiems kolektyvams ši Dainų šventė yra iššūkis, todėl, kad sąlygos chorams, kapeloms, šokių grupėms iš tiesų yra sudėtingos. Chorams repertuaras ne tik sudėtingas, bet ir didelis. Tačiau kol kas visos vykusios atrankos mūsų rajono kolektyvams buvo sėkmingos, preliminariais duomenimis, visi kolektyvai jas įveikė.“

Galutiniai duomenys apie atrankas praėjusius Dainų šventės dalyvius bus paskelbti balandžio pabaigoje. Pasak K. Stadalnyko, sėkmės atveju mūsų rajono delegaciją sudarys rekordinis skaičius dalyvių – apie 700 dainininkų, šokėjų, muzikantų, atstovaujančių daugiau kaip 30 kolektyvų.

Vardan Lietuvos

Jubiliejinė, dvidešimtoji šių metų Dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu. Organizatorių teigimu, Dainų šventėje menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos pamatinės „Tautiškos giesmės“ vertybės: pagarba Tėvynei, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, kvietimas gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės.

Šventę liepos 6-ąją vainikuos Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.