Jaunieji Kėdainių krašto atstovai – Morta Čepaitė, Valentinas Abarius, Ignas Misevičius ir Matas Bodendorfas – sėkmingai pasirodė kovo 18-ąją vykusiame konkurso „Dainų dainelė“ televizijos koncerte. Daugiausia žiūrovų simpatijų iš pasirodžiusių kraštiečių sulaukė Šviesiosios gimnazijos vaikinų duetas.

Kiekvienas atlikėjas – savitas ir įdomus

Gimnazistai I. Misevičius ir M. Bodendorfas, televizijos koncerte atlikę žinomą kompozitoriaus ir muzikanto Andriaus Kulikausko dainą „Ateina dievas“, sukurtą pagal poeto Mykolo Linkevičiaus eilėraštį, sulaukė net 701 žiūrovų balso. Kartu su vaikinų duetu, kuriam vadovauja Žydrė Vancevičienė ir Alvydas Furmonas, į sceną kilo ir gimnazistų instrumentinis ansamblis.

Kuklesnio, tačiau svaraus žiūrovų palaikymo sulaukė Kėdainių muzikos mokyklos auklėtinė M. Čepaitė (vadovė – Neringa Prascevičienė), atlikusi „Ursulos dainą” iš miuziklo ,,Mažoji undinėlė“.

Taip pat – „Atžalyno“ gimnazistas, jaunasis Kėdainių krašto bardas V. Abarius (vadovė – Valda Ašmontienė), atlikęs dainą „Aš tik noriu” (muzika – paties atlikėjo, žodžiai – Donaldo Kajoko).

Iš viso sekmadienio televizijos koncerte atlikti 25 soliniai, duetų ar gausesnių kolektyvų kūriniai, už kuriuos savo balsus atidavė 7195 žiūrovai.

Laureatus rinks komisija

Per LRT televiziją transliuojami koncertai – tai 3-iasis Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“  etapas. Pasak mokytojos Ž. Vancevičienės, pelnyti balsai – tai žiūrovų balsavimas, o dalyvių pasirodymą televizijos koncertuose vertina ir laureatus renka konkurso organizatoriaus patvirtinta respublikinė vertinimo komisija. Žinoma, prizas atlikėjams, pelniusiems daugiausia žiūrovų simpatijų, taip pat bus įsteigtas.

„Trečiojo etapo televizijos koncertuose dalyviai atlieka po vieną respublikinės vertinimo komisijos rekomenduotą dainą, – sakė muzikos mokytoja. – O ketvirtasis konkurso etapas – finalinė šventė vyks Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir baigiamieji Konkurso laureatų koncertai Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks gegužės mėnesį Vilniuje.“

Žiūrovų ir dalyvių mylimas konkursas

Nuo 1974 m. rengiamas „Dainų dainelės“ konkursas – vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių.

Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių.

Konkursu siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, populiarinti dainininkų meninę saviraišką, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.