Jau tapo gražia tradicija, kad šventinius Kėdainių rajono savivaldybės sveikinimo atvirukus kuria būtent mūsų krašto jaunuoliai. Dvejus pastaruosius metus mokiniai kūrė Šv. Kalėdų atvirukus, na, o šiais metais, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, jiems buvo pasiūlyta sukurti reprezentacinį Kėdainių rajono savivaldybės atviruką Vasario 16-osios proga.

Specialiai sudarytos komisijos sprendimu, juo tapo Dailės mokyklos auklėtinio bei „Atžalyno“ gimnazijos trečios klasės mokino Gyčio Baranausko darbas.

„Mokytoja pasiūlė dalyvauti šiame konkurse, o ir man pačiam visada būna įdomu sudalyvauti ir išbandyti savo jėgas. Savo atviruke vaizdavau žinomus Lietuvos žmones, įėjusius į šalies istoriją – Tėvą Stanislovą, Antaną Smetoną, Arvydą Sabonį, taip pat nupiešiau ir mažą Gedimino kalną… Tai man ir yra Lietuva. Žinoma, labai smagu, kad nemažai įvairių žmonių galės pamatyti mano kurtą atviruką“, – tikino darbo autorius. Jis pasakojo, kad žada nepamiršti piešimo, bet ir toliau su juo sieti savo gyvenimą. „Savo ateitį noriu sieti su menais, todėl pabaigęs mokyklą norėčiau studijuoti arba grafinį dizainą, arba animaciją… Pieščiau žmogeliukus“, – šyptelėjo vaikinas.

Meras Saulius Grinkevičius išreiškė asmeninę padėką geriausio Vasario 16-ajai skirto atviruko autoriui Gyčiui Baranauskui. 

„Konkursui pateikta virš šimto mokinių darbų, atliktų įvairiomis technikomis, – sakė Dailės mokyklos pavaduotoja ugdymui Jovita Buinevičienė. – Konkurse dalyvavo įvairių švietimo įstaigų atstovai: „Atžalyno“ gimnazija, „Ryto“ progimnazija, Miegėnų ir Labūnavos pagrindinės mokyklos. Didžiausią piešinių skaičių pateikė Kėdainių dailės mokykla. Džiaugiamės visais pateiktais darbais, kurie yra labai gražūs, kūrybiški bei atitikę tematiką“.

Dešimt geriausių darbelių buvo atrinkta iš visų dalyvavusių mokyklų, juos rinko specialiai suburta komisija. „Išrinkome pačius pačiausius. O Gyčio atvirukas, kuris jau yra išleistas, yra šiuolaikiškas, įdomus, kažkiek sarkastiškas. Jis skatina susipažinti su Lietuvos istorija, nes jo piešinyje galima rasti ir atpažinti iškilias Lietuvos asmenybes, įvykius“, – kalbėjo J. Buinevičienė.

Mokiniai dažniausiai rinkosi vaizduoti Lietuvos valstybės heraldiką – vėliavą, herbą, vytį.

Dešimties geriausiųjų darbus Dailės mokykloje apdovanojo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei vicemerė Olga Urbonienė.

„Kėdainiuose jau tampa tradicija, kad prieš pačias iškilmingiausias šventės kreipiamės į mokinius, kad jie savo kūryba dar labiau paįvairintų šventes. Smagu, kad konkursui pateikta 110 darbų, kurie suplaukė ne tik iš Dailės mokyklos, bet ir kitų ugdymo įstaigų. Visi šie darbeliai man yra gražūs – juk vaikai piešia iš širdies. Visi jie – tikri šaunuoliai“, – šyptelėjo rajono meras.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.