Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse Kėdainių dailės mokykla pakvietė į tradicinę savo mokytojų kūrybinių darbų parodą – originalią, margą, jausmingą, paslapčių ir potekstės kupiną… Kitaip ir būti negali – parodoje dešimt skirtingų autorių ir technikų, savaip interpretavusių šių metų temą – J.V. Gėtės sentenciją „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“.

Skatina kūrybiškumą

Šeštą kartą surengta paroda įdomi savitomis technikomis, atskleidžianti mokytojų kūrybiškumą, žingeidumą, norą tobulėti. Reikėtų pamatyti, su kokiu susižavėjimu savo mokytojų darbus apžiūrinėjo į parodą atbėgę vaikai!
„Tai savotiškas paraginimas neužsnūsti, ieškoti idėjų, pagalvoti ne tik apie darbą, bet ir apie kūrybą. Šie darbai – nuostabūs“, – sveikindama mokytojus ir svečius, kalbėjo Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė, parodai sukūrusi rudenišką kompoziciją „Trapumas“.

Kiekvienas iš parodos autorių gamtos temą interpretavo savitai. Štai Mindaugas Mažalis prisipažino, kad jį įkvėpė vieno iš gamtos mokslų – fizikos – paradoksai, kurie ir atsispindi keramikos „eksperimentuose“. „Ar mokiniams pavyksta tokie eksperimentai? Žinoma, ir dar geriau! Aš skatinu jų kūrybiškumą“, – šypsojosi keramikas.

Užminė mįslių

Monotipijas ryto ir vakaro tema sukūrusi Eligija Venclovienė pasidžiaugė turėjusi galimybę eksperimentuoti gamtos vaizdais, kuriuos matanti pro langą brėkštant ar temstant. „Žaidžianti“ su fotografijomis prisipažino ir mokytoja Jovita Buinevičienė, parodai sukūrusi fotomanipuliaciją „Kas tai?“. Įminusieji, kad spalvingose fotografijose „paslėpti“ ekologiškame ūkyje auginami pievagrybiai, gavo ir saldų prizą! O stabtelėjus prie mokytojos Eugenijos Eimontaitės-Jermolajavienės fotokoliažo, galėsite akimis pavartyti gamtos knygos puslapius: juose užfiksuoti ne tik Lietuvos, bet ir kitų autorės aplankytų šalių gamtos vaizdai.

Mokytoja Giedrė Nagreckienė pradžiugino dailiosios keramikos darbais, o Irina Dima – klasikiniais tapytais peizažais. Fantastiniais vaizdais, kuriuos įkvėpė kadaise skaitytų vaikiškų pasakų motyvai, kruopščiu atlikimu nustebino Evelinos Knezevičienės darbai, atlikti spalvotais pieštukais.

Supažindino su nauja technika

Gamtos temą augalų motyvais tęsia mokytojos Ingos Čičinskės eksperimentai – dar nedaugeliui kėdainiečių žinoma kontaktinio dažymo augalais ant popieriaus technika. „Man visada patiko gamta, popierius ir eksperimentai – o čia susilieja viskas, tereikia trupučio chemijos ir kūrybinio prisilietimo“, – šypsojosi mokytoja, pirmą kartą šios technikos „paragavusi“ mokymuose šią vasarą. Beje – jei susidomėjote, spalio 30 dieną mokytoja rengia seminarą, kuriame pasidalins šios technikos paslaptimis.

Didelio mokytojų ir mokinių susidomėjimo sulaukė tekstilininkės Astos Federavičiūtės-Jasiūnės konceptualaus meno pavyzdžiai: interpretacijos pelėsio tema.

„Jūsų surengta paroda – neatsiejama Tarptautinės mokytojų dienos dalis. Jūs kuriate tikrą šventę, tad dėkojame ir sveikiname jus visus savivaldybės administracijos vardu“, – kalbėjo į parodos atidarymą atvykęs Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.