Tris ateinančias savaites Kėdainių dailės mokyklos „Mini“ galerijoje karaliaus mažųjų kūrėjų fantazija ir kūrybiškumas. Čia atidaryta pradinio ugdymo mokinių I-ojo pusmečio kūrybinių darbų paroda. Darbų tiek gausu, kad jie „sutūpė“ ant visų įmanomų sienų ir stalelių, tad atsidūrusiems jų apsuptyje nuoširdumo ir geros nuotaikos dozė – garantuota.


„Iš tiesų turime nemažą srautą pradinukų, virš šimto. Beveik visų darbai čia ir yra. Mokytojai stengiasi parodyti tiek, kiek leidžia galimybės, kiek sutalpiname“, – pasakoja Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė. Darbai labai įdomūs savo spalvine raiška, kompozicijomis, lankytojų akį traukia skulptūrėlės iš gipso, popieriaus.

Eksponuojami net pastatų maketai, sukurti panaudojant vaikų į mokyklą atsineštas tuščias popierines dėžutes. Jas vaikai klijavo, dažė, taip sukurdami savo įsivaizduojamus architektūros statinius.

Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė kviečia parodą aplankyti ne tik vaikų tėvelius, bet ir visus besidominčius kėdainiečius.

Su Dailės mokyklos pradinio ugdymo mokiniais dirbanti mokytoja Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė neslėpė: su mažaisiais kūrėjais dirbti labai įdomu, nes vaikai yra drąsūs, neslepia savo emocijų ir visa tai atsispindi jų darbuose.

„Jų darbai visada būna kūrybiški, vaikai išlaisvina savo fantaziją, neriboja savęs, todėl ir darbai ryškūs, spalvoti, juose visą laiką matai, ką vaikas galvoja. Jis yra toks, koks yra“, – vaikų nuoširdumą ir tikrumą pastebi mokytoja.

Pradinio ugdymo programoje, į kurią priimami visi norintys mokytis 7–10 metų vaikai, mokiniai mokosi plastinės raiškos (spalvinės, grafinės, erdvinės) ir dailės pažinimo. Jie Dailės mokyklą lanko du–tris kartus per savaitę. Mokytojai vaikams padeda atskleisti jų kūrybiškumą, skatina individualumą ir tobulėjimą.

„Vaikai kaskart nekantriai laukia naujų užduočių, o aš laukiu jų eskizų, jie visada tokie įdomūs ir kūrybiški“, – pasakojo E. Eimontaitė-Jermolajevienė.

„Džiaugiamės, kad vaikai kūrybiški, išradingi, noriai užsiima daile. Jie sparčiai tobulėja – į pagrindinio ugdymo programą ateina daug išmokę ir sužinoję – piešimo, tapybos, grafikos, kompozicijos, – sakė mokyklos direktorė V. Burbulienė, kviesdama mažųjų darbais pasidžiaugti ne tik tėvelius ir artimuosius, bet ir visus kėdainiečius. – Kai aplankote Daugiakultūrį centrą – aplankykite ir Dailės mokyklą, mes lauksime.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.