Šįmet žemdirbiai neturi ko džiūgauti. Augalininkystės ūkių šeimininkai peikia lietingus orus, kurie skandino ir menkino derlių. 

Pasak S. Mozerio, netrukus startuosiančiame cukraus gamybos sezone kėdainiečiai planuoja pagaminti apie 110 tūkstančių tonų cukraus.

Pasak S. Mozerio, netrukus startuosiančiame cukraus gamybos sezone kėdainiečiai planuoja pagaminti apie 110 tūkstančių tonų cukraus.

Kiek optimistiškesnėmis nuotaikomis rudens laukė cukrinių runkelių augintojai. Mat vaizdas laukuose, kur auginamos saldžiosios šaknys, tikrai neprastas.
„Mūsų fabrikui žaliavas augina 350 augintojų. Nė iš vieno nesulaukėme nusiskundimų, kad derlius būtų prastas. Naujojo sezono pradžią planuojame pradėti rugsėjo viduryje. Visai neseniai atlikome tyrimus, kad sužinotume, kokios kokybės runkeliai auga. Turime dvejopą vaizdą – patys runkeliai labai gražūs, dideli, tačiau jų vidus ne itin džiugina. Cukringumas kol kas nesiekia bazinio 16 procentų. Tačiau iki jo trūksta labai nedaug. Manome, kad likusios dienos bus labai palankios runkelių augimui ir brandai, tad pradėjus kasimą galime turėti ir kitą vaizdą. Be to, tiems, kas nesulauks norimo cukringumo, jo stoką tikrai kompensuos žaliavos kiekis. Planuojame, kad viename hektare vidutiniškai turėtų užaugti apie 10 tonų daugiau runkelių, negu jų buvo kasta pernai. Puikiai prisimename, kad pernai augintojams nepalankios buvo sausros, o šįmet koją kiša lietingi orai“, – sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

Šiųmečiai runkeliai žada gerokai didesnį derlių negu pernai.

Šiųmečiai runkeliai žada gerokai didesnį derlių negu pernai.

Pasak cukraus gamintojų, šie metai yra paskutiniai prieš didžiuosius pokyčius cukraus rinkoje.
Nuo 2017 metų pagal numatytas Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas įgyvendinama reforma ir naikinamos cukraus gamybos kvotos. „Tai reformai mes atsakingai ruošėmės ir ne kartą su žemdirbiais sėdome prie derybų stalo. Tad būsimi pokyčiai niekam neturi būti nežinomi ir gąsdinantys. Permainų tikrai bus mūsų su augintojais susitarimuose, juk nelieka ne tik sutartų cukraus gamybos kvotų, bet ir minimalių kainų.
Tačiau dabar svarbiausia šiųmetis derlius ir dar vis galiojantys vienų kitiems įspareigojimai“, – sakė Saulius Mozeris.
S. Mozerio teigimu, cukraus gamintojai naujajam sezonui kaip visada labai atsakingai ruošėsi: fabrike buvo atliekami planiniai remonto darbai, įrenginių patikros. Tačiau didžiausia šios vasaros investicija – naujo sandėlio statyba. „Kadangi matome, jog mūsų pagamintas cukrus nebetelpa turimose talpose, tai buvo nuspręsta pastatyti dar vieną sandėlį, kuris talpins iki 10 tūkstančių tonų cukraus. O iš viso šįmet planuojame pagaminti apie 110 tūkstančių tonų cukraus“, – planais dalijosi bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.