Chaosas ir pasimetimas šią savaitę tvyro koronaviruso praretintoje rajono savivaldybėje.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis trinktelėjo – trečiadienį atšaukė du Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžius.

Neįvyko spalio 22 d., ketvirtadienį, savivaldybės posėdžių salėje turėjęs įvykti ir spalio 23 d., penktadienį, nuotoliniu būdu turėjęs įvykti, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžiai.

Be paaiškinimo

Kam reikėjo prieš dieną atšaukti suplanuotą rajono tarybos posėdį, kuriam buvo visiškai pasiruošta, visi klausimai išnagrinėti komitetų posėdžiuose, įtikinamo paaiškinimo neišgirdome.

Iš rajono vadovų skriejo žinia, esą techniškai neįmanoma nuotoliniu būdu vesti posėdžio, kai rajono meras ir vicemeras yra saviizoliacijoje. Tačiau spalio 23 d. rajono mero darbotvarkėje – nuotolinis savivaldybės vadovų pasitarimas.

Netikėti rajono mero viražai, valdančiųjų nesusikalbėjimas tarpusavyje, glumina rajono tarybos narius. Dar trečiadienį, kai komitetų posėdžiuose vicemeras, administracijos direktorius mušasi į krūtinę, jog įmanoma susirinkti į „gyvą“ posėdį, meras jau skelbia, jog atšaukiamas ir nuotolinis tarybos posėdis…

Pirmajame tarybos posėdyje turėjo būti tvirtinama administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūra. Antrajame – 31 klausimas, tarp kurių – ir dėl mokinių nemokamo maitinimo, ir dėl paramos skyrimo septynioms smulkaus verslo įmonėms.

Patvirtinti naujojo administracijos direktoriaus pavaduotojo posėdyje nuotoliniu būdu neįmanoma, nes tam reikalingas slaptas balsavimas. Tad ketvirtadienį rajono tarybos nariai būtų turėję rinktis savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

Visi – saviizoliacijoje

Šią žinią „Kėdainių mugei“, trečiadienio darbo dienai besibaigiant, patvirtino Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

Pasak rajono mero, nesą nei fizinių, nei techninių galimybių organizuoti posėdžių jokia forma.

Nukeltų posėdžių datos paaiškės tik kitą mėnesį.

Tačiau nuotoliniai posėdžiai, konferencijos, mokymai Zoom platformoje – nebe naujiena net ir Kėdainių savivaldybėje. Nuo kovo mėnesio nuotoliniu būdu per Zoom programą įvyko keturi tarybos posėdžiai, vyksta komitetų, komisijų posėdžiai.

Kodėl savivaliaujama, kodėl atšauktas posėdis galima tik spėlioti. Gal rajono vadovai ne tik užsienio kalbų mokėjimu nežiba, bet ir kompiuterinis raštingumas šlubuoja?

Atidėti „gyvą“ posėdį ragino ir tarybos nariai

Dar trečiadienį, nors ir jau žinant kokia progresija koronavirusas plinta Kėdainiuose, valdantieji buvo pasiryžę vykdyti tarybos posėdį su slaptu balsavimu. Tačiau niekam nė mintis nekilo, kad gali neįvykti nuotolinis tarybos posėdis.

Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdis ne pirmą kartą įvyko nuotoliniu būdu.

Nuotoliniu būdu įvyko visų tarybos komitetų posėdžiai. Paskutiniąjame – Ekonomikos ir biudžeto komitete – tarybos narys Saulius Grinkevičius stebėjosi, kam reikalinga skuba dėl „gyvo“ posėdžio?

„Galima tarybos posėdį, į kurį būtina susirinkti, suorganizuoti ir po savaitės, – siūlė S. Grinkevičius. – Kai bus laisva didžioji savivaldybės salė (senoji tarybos posėdžių salė – red. past.), kurioje galima išlaikyti atstumus.“

Buvęs rajono meras S. Grinkevičius manąs, jog nesugrius savivaldybės darbas jei dar savaitę Administracijos direktorius padirbėsiąs be antrojo pavaduotojo.

A. Kacevičius prisipažino esąs suinteresuotas, kad kuo greičiau būtų patvirtintas antras pavaduotojas. Nes darbų, anot jo, yra daug.

S. Grinkevičius pateikė pasiūlymą – atidėti ketvirtadienio tarybos posėdį, į kurį tarybos nariams reikia susirinkti.

S. Grinkevičius, Sandra Barzdienė, V. Baltraitienė ir Karolina Štelmokaitė inicijavo posėdžio atšaukimą. Romualdo Gailiūno, Pauliaus Aukštikalnio, Dangiro Kačinsko, Audros Nesterovienės ir Editos Bodendorfės balsų persvara pritarė posėdžio sušaukimui „covidiniame fone“.

Tačiau, rajono mero valia, posėdis neįvyko. Tuo pačiu, nieko nepaaiškinus, atidėtas ir penktadienį nuotoliniu būdu turėjęs įvykti rajono tarybos posėdis.

……………….

Apie ZOOM

 Tai lengviausiai naudojamas ir daugiausiai galimybių turintis (tik paklauskite, ko jis nedaro!) vaizdo konferencijų ir web (liet. saityno) transliacijų sprendimas, šiuo metu lyderiaujantis pasaulyje.

Kada tenka bendrauti per nuotolį su partneriais ir klientais, juos apmokyti, jiems rodyti informaciją savo kompiuterio darbastalyje, prezentacijas arba derinti sąmatas/sutartis/projektus – naudokite Zoom (jis veikia Windows, MacOS, Linux, iOS, Android sistemose).

Tai puikios kokybės įrankis lyginant su „Skype“, „Webex“ ir panašiomis nemokamomis/mokamomis programomis.

Zoom mokama licenzija reikalinga tik organizatoriams, kurie nori daugiau galimybių, visiems kitiems – nemokamas.

Daugeliui kasdienių atvejų jums pakaks nemokamos „Zoom“ versijos, kuri leidžia susijungti į vieną susitikimą net 100 dalyvių (tik apriboja trukmę iki 40 min).

Jis puikiai veikia nestabiliuose WiFi, mobiliame internete ar šiaip blogos kokybės internete.

Taip pat Zoom leidžia:

• Prie kompiuterio prijungti keletą kamerų, mikrofonų ir ekranų;
• Belaidžiu būdu rodyti prezentacijas iš kompiuterio ar planšetės;
• Valdyti visus susitikimo dalyvius (įjungti/išjungti mikrofonus/kameras);
• Valdyti kitą kompiuterį per nuotolį;
• Daryti audio ir video įrašus į „debesų“ saugyklą;
• Rengti vien tik balso konferencijas (dalyviai paprasčiausiai telefonu skambina vietiniu numeriu savo šalyje);
• Transliuoti internetinius seminarus tiesiogiai į „YouTube“ ar „Facebook“;
• Rengti vaizdo susitikimus su nuosavomis ar klientų „Polycom“, „Cisco“ ar „Lifesize“ sistemomis;
• Specialus Zoom Rooms programinis paketas leidžia iš kompiuterio, planšetės, kelių kamerų, mikrofono pasidaryti nebrangų ir patogiai valdomą vaizdo konferencijų komplektą;
• Ir puikiai integruojasi su „Skype for Business“.

Šaltinis: elipsis.lt

3 Responses

 1. O,

  Dieve, kam taip reikia tyčiotis iš rajono vadovų. Pakvieskit prezidentę, jinai kaip mat patikrins anglų kalbos įgūdžius šių ponulių:))) Bet juk Aukštikalnis gyrėsi, kad gerai moka anglų kalba. Ar jau primiršo?
  Dėl raštingumo?…. Ną, čia tai nauja pora kaliošų:))) jo mačiau šitą posėdį, ir dar mačiau kaip Aukštikalnis žiaumojo per transliaciją.
  PS per Lrt pranešė vakar, kad ponas Tamulis jaučiasi gerai.

  Atsakyti
 2. jolita

  O dieve, Bodendorfe, Kaupiene, Nesteroviene, ar jūs suprantat, kad nevisad reikia balsuoti, kaip jums liepia, net per kovid-19, , kai jūsų kolegos serga, vistiek balsuojat, kad reikalingas posėdis.Ar negėda jums, pagalvokit apie kitus žmones, ar aklai balsuojat.Manau, kad nieko nesuprantat , sėdekit ponios namuose ir lauk iš tarybos.

  Atsakyti
 3. Šitos

  trys tarybos narės, kai Dievas protą dalino, turbūt, tualete sėdėjo…
  Ir dar, man atrodo, kad kaupienei dirbti trukdo garbanos ir katinas, kuris šokinėja jai po nosimi. Už tai iš Naujokienės katinas susilaukė komplimento:,, koks gražus katinas,,
  Pasiūlymas. Posėdžių netransliuoti nuotoliniu būdu, nes neetiška šitaip išsidirbinėti kai kuriems valdantiesiems.Sėdi kramsnoja. Gerai, kad dar kokio puodo su,, zacirka,, nepasistato.Iš vis būtų topo viršūnė.Jie įsivaizduoja, kad sėdi namuose ir gali daryti ką nori.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.