Kėdainių profesinio rengimo centre tarp maždaug 600 moksleivių kasdien į užsiėmimus skuba ir 32 devintokai. 

Kėdainių profesinio rengimo centro devintokai džiaugiasi, kad mokosi ir bendrojo ugdymo plano dalykų, ir gali „pasimatuoti“ darbininkiškas specialybes.

Kėdainių profesinio rengimo centro devintokai džiaugiasi, kad mokosi ir bendrojo ugdymo plano dalykų, ir gali „pasimatuoti“ darbininkiškas specialybes.

Jų gausi klasė pirmoji centre, kai mokomasi bendrųjų akademinių dalykų ir susipažįstama su darbininkiškomis profesijomis.

Pavykęs eksperimentas
„Pernai subūrėme pirmąją devintokų klasę. Ji mokosi tų pačių dalykų ir tomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų gimnazijų moksleiviai. Be to, devintokai greta mokslų „matuojasi“ ir profesijas, ne tik siūlomas įsigyti mūsų centre, bet ir kitose profesinio mokymo įstaigose. Taigi jaunimas pamatęs, kas yra darbininkiškos profesijos, arba gali pasirinkti vieną iš jų, arba grįžęs į gimnaziją toliau tęsti mokslus ir siekti universitetinio išsilavinimo. Kol kas baigiasi tik pirmieji mokslo metai, tačiau jau dabar matome, kad mokiniai mato pliusų, jog mokslą devintoje klasėje pasirinko mūsų centre. Devintokai, pažinę vieną ar kitą specialybę, atvirauja, jog neretai jas įsivaizdavo visai kitaip. Tad mes savo eksperimentu jauniems žmonėms padėsime išvengti klaidų renkantis profesijas“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Centro direktorius Dangiras Kačinskas ir gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė kitais mokslo metais tikisi praplėsti dešimtokų klasę ir sulaukti  skaitlingos devintokų komandos.

Centro direktorius Dangiras Kačinskas ir gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė kitais mokslo metais tikisi praplėsti dešimtokų klasę ir sulaukti skaitlingos devintokų komandos.

Padeda visais gyvenimo klausimais
Centro gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė giria devintokus už jų pokyčius: „Iš pradžių buvo visko – kai kas galvojo, kad galima atsainiai žiūrėti į mokymąsi, net pamokų nelankyti, tačiau jaunuoliai greitai suprato, kad čia rimta mokymo įstaiga. Mūsų pedagogai gana reiklūs ir supratingi. Nors devintokai tokio amžiaus, kai nori maištauti ir jiems atrodo, kad viską žino bei supranta, tačiau neretai susiduria su gausybe dvejonių ir problemų. Stengiamės mokiniams padėti visais klausimais: tiek ugdymo, tiek gyvenimo, tiek turiningo laisvalaikio. Džiugu, kad jaunimas suvokia, kur papuolė ir ką gali gauti čia.“

Tikisi projekto plėtros
Centro praktinio mokymo vadovas Steponas Navajauskas tikisi, kad kitais mokslo metais dabartinių devintokų, o nuo rudens dešimtokų klasė sulauks papildymo ir ji bus nebe viena, o dvi. „Mūsų mokinių pavyzdys rodo, kad pasirinkome labai gerą kelią. Jaunimas mokosi ko reikia ir išbando įvairias specialybes. Po tokių profesijų „pasimatavimų“ jaunimas neslėpė, kad apie kai kurias specialybes nuomonė pasikeitė: buvo atvejų, kai jaunuoliai svajojo apie suvirintojo amato mokymąsi, bet juos labiau sužavėjo apdailininko darbas. Tad mes suteikiame galimybę išvengti bereikalingų klaidų ir blaškymosi. Viena mergina prasitarė, kad po pažinties su darbininkiškomis profesijomis jų bandys išvengti ir sieks aukštesnio mokslo“, – devintokų pastabas vardijo S. Navajauskas.

Į pamokas eina su noru
Patys centro devintokai sakė esą laimingi, kad pasirinko gerą mokyklą. „Mūsų mokytojai puikūs – supranta, kada reikia paspausti mokytis, kada galima kiek atsipalaiduoti. Į pamokas einame su noru ir net nekyla minčių jas praleisti. Gyvename labai įvairiapusį ir turiningą gyvenimą“, – vienas per kitą privalumus vardijo devintokai.
Centro vadovai tikisi, kad kitais mokslo metais jie turės ne vieną o dvi dešimtokų ir galbūt tiek pat devintokų klasių, kurių mokiniai nori ne tik išmokti akademinių dalykų, bet ir susipažinti su darbininkiškomis specialybėmis.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.