Rugsėjo 1 dieną kai kurios rajono seniūnijos buvo likusios be buhalterių ar apskaiti­ninkių. Tądien įsigaliojo Kėdainių rajono savi­valdybės tarybos sprendimas perkelti seniūnijų finansininkių pavaldumą savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui, tačiau vietoje to kai kurios specialistės viena po kitos paliko darbus.

Tvyrojo nežinia

Priminsime, kad liepos 3 dieną tarybos posėdyje valdančiosios daugumos priimtu sprendimu buhalterės ir apskaitininkės nuo rugsėjo 1 d. tapo pavaldžios nebe seniūnams, o savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus vedėjai. Centralizuojant buhalterinės apskaitos darbą, jungiant ir perskirstant funkcijas, sumažėjo ir etatų – vietoje buvusių 22,7 liko 17,2 etato.

Iki pat rugsėjo seniūnijose tvyrojo nerimas ir nežinia, kaip bus tvarkomi finansai pasikeitusiomis aplinkybėmis. Baimintasi galimos betvarkės, jei vienos seniūnijos buhalteriją ims tvarkyti skirtingi žmonės.

Rugsėjo 1-ą dieną kai kurios Kėdainių rajono seniūnijos buvo likusios be buhalterių ir apskaitininkių.

Tačiau ir pirmosios pertvarkos dienos aiškumo neatnešė, nes kai kurių seniūnijų buhalterės ir apskaitininkės rugsėjo 1-osios išvakarėse apsisprendė toliau nebedirbti, tad perimti jų darbą karštligiškai įkalbinėtos kitų seniūnijų finansininkės. „Kėdainių mugės“ šaltinių teigimu, vienos specialistės pabūgo, kad nesusidoros su perskirstytais ir didesniais krūviais, kitoms, jau sulaukusioms pensinio amžiaus, ši pertvarka buvo paskutinis lašas apsisprendžiant išeiti į užtarnautą poilsį.

„Aš jau savo atidirbau, esu pensinio amžiaus, tad išeiti nebuvo skaudu. Ar šiaip, ar taip, planavau baigti dirbti, dar tas koronavirusas… Pertvarka tiesiog padėjo priimti sprendimą“, – sakė viena iš darbą palikusių finansininkių. Kita jaunesnio amžiaus specialistė, nepanorusi toliau dirbti savivaldybėje, savo apsisprendimo spaudai paaiškinti nenorėjo.

Pasipriešinimą žada įveikti

– Kodėl ne visos seniūnijų buhalterės, kasininkės palaiko pertvarką, išeina iš darbo? – rugsėjo 1-ąją „Kėdainių mugė“ paklausė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus.

– Na, turbūt daugelis iš mūsų, apskritai žmonės, kurie dirba ilgai vienoje pozicijoje, vienose pareigose, įpranta prie to darbo ir keisti savo įpročius ar darbą būna sudėtinga. Tas nenorėjimas pokyčių, ko gero, lemia ir tai, kad žmonės nerimauja, ar sugebės. Manau, pokyčiai duoda stimulą siekti kažko naujo.

– Ar planavote atleidimų iš darbo?

– Atleidimų ne, nebent tos, kurios jau pensinio amžiaus ir šiaip ar taip jau ruošėsi išeiti. O dabar tikrai keletas nesutiko su pakeitimais, na, jos motyvuoja tuo, kad galbūt mums krūvis padidės, visa kita.

– Ar žinote skaičius, kiek finansininkių išėjo iš darbo?

– Skaičius kinta, vieną dieną jos apsisprendžia vienaip, kitą dieną persigalvoja. Galutinius skaičius sužinosime šiomis dienomis, nes kai kurioms buvo duoti įspėjimai.

– Įspėjimai apsispręsti?

– Apsispręsti, taip.

– Ar vietoje tų, kurios išėjo iš darbo, įmanoma surasti pamainą?

– Bet kokiu atveju, aš manau, kad Kėdainiuose nebus problemos dėl buhalterių suradimo. Besidominčių yra, jei reikės, priimsime naujų žmonių į darbą, vieną jau ir priėmėme.

Iš darbo išėjo penki

Tikslesnės informacijos, kiek seniūnijų finansininkių perėjo dirbti savivaldybės administracijon po rugsėjo 1 dienos, o kiek jų išėjo iš darbo ir kiek seniūnijų pirmomis rugsėjo dienomis buvo likusios be specialisčių, „Kėdainių mugė“ kreipėsi į savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus vedėją Ritą Stukonienę.

Rugsėjo 3 dieną gautas atsakymas: „Į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją perėjo dirbti 8 buhalteriai ir 7 apskaitininkai. Iš darbo seniūnijoje išėjo 5 žmonės. Visų seniūnijų buhalteriją ir apskaitą pavesta tvarkyti ir darbai paskirstyti Kėdainių rajono savivaldybės apskaitos skyriaus specialistams. Nėra seniūnijos, kuriai nepaskirti atsakingi asmenys.“

2 Responses

  1. Rimantas

    Tai jie to ir siekė.Atsikratyti neįtikusių darbuotojų. Įvairių teorijų mėgėjai. Koks sekantis žingsnis efektyvumo link?

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.