Antroji Nobelio premijos laureato, Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premija miesto šventės metu bus įteikta Vaidai Kamuntavičienei ir Laimai Šinkūnaitei.

premija_9136Šios moterys įvertintos už gausia autentiška archyvine medžiaga pagrįstus Apytalaukio bažnyčios, parapijos ir dvaro istorijos tyrinėjimus, parengtą ir išleistą mokslo monografiją „Apytalaukio parapija: Mikrobendruomenės istorija“ (Vytauto Didžiojo universiteto leidykla, 2012).
Be V. Kamuntavičienės ir L. Šinkūnaitės, gauti garbingą premiją pretendavo Algirdas Juknevičius už Kėdainių škotų bendruomenės paveldo tyrinėjimus, parengtą ir išleistą knygą „Škotų palikimas Kėdainiuose“ (leidykla „Savastis“, 2015) bei Algimantas Kaminskas už Kėdainių miesto bei rajono istorijos populiarinimą sukuriant ir išleidžiant ketvirtą unikalios istorinės publicistinės poemos „Kėdainių kronikos“ (leidykla „Naujasis lankas“, 2015) leidimą.
Ką išrinkti Č. Milošo premijos laureatu ir skirti 1 000 eurų premiją, sprendė autoritetinga komisija: pirmininkas Ovidijus Kačiulis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius, ir nariai – Gasparas Aleksa, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, Lietuvos kūrėjų asociacijos narys; Leonidas Donskis, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius; Vitolis Laumakys, Kėdainių krašto garbės pilietis, poetas; Julius Lukoševičius, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas; Rytas Tamašauskas, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas; Rimantas Žirgulis, Kėdainių krašto muziejaus direktorius.

Antroji Č. Milošo premija bus įteikta Vaidai Kamuntavičienei ir Laimai Šinkūnaitei už monografiją „Apytalaukio parapija: mikrobendruomenės istorija“.

Antroji Č. Milošo premija bus įteikta Vaidai Kamuntavičienei ir Laimai Šinkūnaitei už monografiją „Apytalaukio parapija: mikrobendruomenės istorija“.

Pasak O. Kačiulio, šiųmečiai pretendentai buvo tikrai stiprūs ir verti premijos. „Visi kandidatai nuoširdžiai dirba garsindami Kėdainių kraštą, tad mums nebuvo lengva išrinkti, kas labiausiai nusipelnė būti išskirtas. Esame laimingi, kad turime tokių puikių kūrybiškų žmonių, besidominčių mūsų krašto istorija ir nepamirštančių savo atradimais pasidalyti su kitais“, – sakė O. Kačiulis.
Pirmąją Č. Milošo premiją, įsteigtą 2011 metais, minint vieno žymiausių praėjusio amžiaus poetų, romanisto, Nobelio literatūros premijos laureato, Kėdainių, Vilniaus ir Lietuvos garbės piliečio, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro, profesoriaus Česlovo Milošo šimtąsias gimimo metines, komisija, apsvarsčiusi 3 pretendentus, pasiūlė įteikti Kėdainių krašto muziejaus archeologui Algirdui Juknevičiui už Kėdainių miesto archeologinių, istorinių tyrinėjimų ir jų populiarinimo veiklą, atskleidusią naujų faktų Kėdainių istoriografijoje.

Panašios naujienos