Teismui perduoda byla, kurioje buvęs Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas kaltinamas ėmęs kyšius iš 4 verslininkų ir veikęs įmonių interesais.

Kyšius davę asmenys kaltinami siekę ligoninės direktoriaus palankumo padedant laimėti viešuosius pirkimus ir įsigyjant reikiamą įrangą ligoninei.

Kaip informuoja Prokuratūra, įtariama, kad 2019–2020 metais Kėdainių ligoninės direktorius, inicijuodamas viešuosius pirkimus, veikė priešingai tarnybos interesams ir galimai vykdydamas išankstinius susitarimus su suinteresuotomis laimėti 4 įmonėmis, galėjo priimti iš jų atstovų kyšius.

STT pareigūnų tyrimo metu surinktais duomenimis, S. Skauminas galimai pažadėdavo verslininkams, kad planuojamo organizuoti ir vykdyti viešojo pirkimo dokumentai bus pritaikyti konkretaus tiekėjo produkcijai.

Manoma, kad tokiais veiksmais buvo bandoma užkirsti galimybę viešuosiuose pirkimuose dalyvauti ir laimėti kitoms įmonėms.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, tuometiniam Kėdainių ligoninės direktoriui skirtingų įmonių atstovai davė kyšius: uždarosios akcinės bendrovės pardavimų vadovas A. B. galimai davė 8 500 eurų, kitos bendrovės komercijos direktorius ir akcininkas S. S. – daugiau nei 400 eurų, uždarosios akcinės bendrovės direktorė M. S. – ne mažiau kaip 100 eurų, o individualios įmonės savininkė ir vadovė R. T.– ne mažiau kaip 500 eurų.

S. Skauminui pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 1-2 d.), o minėti įmonių vadovai kaltinami papirkimu (BK 227 str. 1-2 d.).

Šioje byloje dėl papirkimo pareikšti kaltinimai ir keturiems juridiniams asmenims.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

ELTA