Nors ruduo dar pakankamai šiltas, artėja metas, kai prasidės šildymo sezonas. Ką reikėtų žinoti Kėdainių miesto ir rajono gyventojams, norintiems gauti kompensacijas už būsto šildymą ir karštą vandenį?

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, gyventojai, norintys gauti būsto šildymo, taip pat karšto ir šalto vandens išlaidų kompensacijas, turi kreiptis į seniūniją pagal faktinę arba deklaruotą gyvenamąją vietą.  

„Asmenų, kurių pajamos nėra pastovios arba susijusios su darbo santykiais, turi pristatyti pažymas apie gautas pajamas. Tokių duomenų mes neturime. Pažymas apie gaunamas socialines išmokas pristatyti nereikia“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Seniūnijai reikia pranešti ir tokiu atveju, jeigu pasikeičia prašymą dėl kompensacijos skyrimo pateikusio žmogaus situacija – šeiminė padėtis ar pajamų šaltinis.

Pašnekovė priminė, jog ekstremali situacija dar neatšaukta, tad galioja ir išimtis, padaryta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme bei mūsų savivaldybės patvirtintoje tvarkoje dėl tokios paramos teikimo Kėdainių rajone. Tai reiškia, kad asmenys, kuriems buvo paskirta kompensacija būsto šildymui praeitą šildymo sezoną ir kurių situacija nesikeitė, naujo prašymo gali ir nepateikti, tačiau jie turėtų telefonu arba el. paštu susisiekti su socialiniu darbuotoju ir patvirtinti, jog pageidauja kompensacijos ir šiam šildymo sezonui. „Socialinis darbuotojas, atlikęs vertinimą, pasižiūrės, ar reikia naujai pateikti prašymą, ar ne. Mes turime prieigą prie pažymų apie išmokas, kurias žmonės gauna iš Užimtumo tarnybos arba „Sodros“, tad teikti naujo prašymo ir atvykti fiziškai dažniausiai neprireiks“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė sakė, kad asmenys, kuriems buvo paskirta kompensacija būsto šildymui praeitą šildymo sezoną ir kurių situacija nesikeitė, naujo prašymo gali ir nepateikti, tačiau jie turėtų telefonu arba el. paštu susisiekti su socialiniu darbuotoju.

Socialinės paramos skyriaus vedėja taip pat priminė, jog tol, kol yra paskelbta ekstremali situacija, nėra atliekamas besikreipiančiųjų turto vertinimas.

Kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį gali gauti ir asmenys, kurie nuomojasi būstą, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tokiu atveju turi būti sudaryta nuomos sutartis ir ji turi būti registruota Registrų centre.

„Kreiptis dėl kompensacijų reikėtų pradėti nuo šildymo sezono pradžios, mūsų tvarkoje nurodyta, kad nuo spalio 1 dienos. Miesto seniūnija, kadangi yra daug besikreipiančių gyventojų, kurie kreipiasi, vykdo išankstinę registraciją. Tačiau, kaip minėjau, reikia susisiekti su specialistais, kurie pasakys, ar reikia fiziškai ateiti į seniūniją ir pateikti prašymą, ar ne“, – dar kartą akcentavo J. Blinstrubaitė.

Tokia pati tvarka galioja ir kreipiantis dėl kompensacijų už kietąjį kurą.

Taip pat primenama, kad gyventojai, kaip ir visada, gali kreiptis elektroniniu būdu pateikdami prašymą per Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS).

Naudingi kontaktai:

Dėl piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos, būsto šildymo išlaidų, išlaidų karštam ir šaltam vandeniui, išmokų vaikams, paramos mirties atveju,  vienkartinės paramos nenumatytais atvejais ir kitų vienkartinių išmokų) galite kreiptis šiais būdais, prašymus pateikdami:

1. Elektroninės socialinės paramos informacinėje sistemoje adresu www.spis.lt. Prašymai suformuojami per keletą minučių ir elektroniniu būdu perduodami Socialinės paramos skyriaus specialistams.

2. Galite kreiptis į seniūnijos, kurioje faktiškai gyvenate, darbuotojus telefonu arba el. paštu:

Dotnuvos seniūnijos gyventojai – į Dotnuvos seniūniją, el. p. dotnuvos.seniunija@kedainiai.lt; tel. 8 347 39300.

Gudžiūnų seniūnijos gyventojai – į Gudžiūnų seniūniją, el. p. gudziunu.seniunija@kedainiai.lt; rita.aleliniene@kedainiai.lt;  tel. 8 347 45342, 8 60091456.

Josvainių seniūnijos gyventojai – į Josvainių seniūniją, el. p. josvainiu.seniunija@kedainiai.lt; virginija.cukanoviene@kedainiai.lt; veronika.zilinskiene@kedainiai.lt, tel. 8 347 73180, 8 659 08387, 8 347 73224.

Kėdainių miesto seniūnijos gyventojai – į Kėdainių miesto seniūniją, el. p. miesto.seniunija@kedainiai.lt; tel.: 8 347 44108, 8 347 53277, 8 347 44103, 8 347 51567.

Krakių seniūnijos gyventojai – į Krakių seniūniją, el. p. krakiu.seniunija@kedainiai.lt; tel. 8 347 38197.

Pelėdnagių seniūnijos gyventojai – į Pelėdnagių seniūniją, el.p. pelednagiu.seniunija@kedainiai.lt;  vilma.paskeviciene@kedainiai.lt, tel. 8 347 67611, 8 626 57842.

Pernaravos seniūnijos gyventojai – į Pernaravos seniūniją, el. p. pernaravos.seniunija@kedainiai.lt; tel. : 8 347 42148.

Surviliškio seniūnijos gyventojai – į Surviliškio seniūniją, el. p. surviliskio.seniunija@kedainiai.lt; tel.: (8 347) 41 237, 8 683 78590.

Šėtos seniūnijos gyventojai – į Šėtos seniūniją, el. p.: setos.seniunija@kedainiai.lt; tel.: (8 347) 35367, 8 688 96775.

Truskavos seniūnijos gyventojai – į Truskavos seniūniją, el. p. truskavos.seniunija@kedainiai.lt; tel.: (8 347) 41335.

Vilainių seniūnijos gyventojai – į Vilainių seniūniją, el. p.: vilainiu.seniunija@kedainiai.lt; tel.: (8 347) 68312.

Dėl tikslinių kompensacijų skyrimo kreiptis reikia į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistus el. p.: gintare.vainauskiene.@kedainiai.lt; jone.sileviciute@kedainiai.lt; tel.: 8 347 69554.

Panašios naujienos