Nors sakoma, kad vagys panorėję prasmunka pro didžiausias užkardas, kartais žmonės nesiima net elementa­riausių atsargos priemonių nuo ilgapirščių. Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ir jaunieji policijos rėmėjai visą kovo mėnesį tikrino, kaip kaimo ir miesto gyventojai saugosi nuo vagysčių ir įsitikino, kad į kai kuriuos būstus galima patekti lengvai ir be jokių pastangų.

„Dalyvavome Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato rengiamoje akcijoje „Gyventojau, tinkamai pasirūpink savo turto saugumu“, kurios metu lankėme kaimo seniūnijų ir miesto gyventojus, tikrindami, ar žmonės rakina savo namų, butų duris“, – pasakojo bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė, žmones lankiusi kartu su kolege Aušra Pupkute bei jaunaisiais policijos rėmėjais.

„Pastebėjome, kad žmonės patys nesaugo savo turto. Randame labai daug durų, kurios neužrakintos. Kaime žmonės palieka net neužrakintus automobilius, o nerakintas namų duris užremia šluota, taip parodydami, kad jų nėra namuose“, – sakė pareigūnė.

Nors policijos pareigūnai įspėja, kad padaugėjo momentinių vagysčių iš butų, automobilių, kai kuriems žmonės tai – nė motais. Gyventojai pasitiki rakinamomis laiptinių durimis, nors tai negarantuoja, kad į laiptinę neįsmuks ilgapirščiai ar sukčiai. Jie tikrina visas iš eilės butų duris, o radę neužrakintas – įsmunka į vidų ir čiumpa viską, kas papuola po ranka.

Policijos pareigūnai daugelyje aplankytų Kėdainių daugiabučių laiptinių taip pat rado po dvejas – trejas neužrakintas duris. Stebino vyresnio amžiaus žmonių neatsargumas – pavyzdžiui, vieną butą pirmame aukšte pareigūnai rado tuščią ir atrakintą, o jo gyventoja buvo trumpam išbėgusi pas kaimynę. O prieškambaryje buvo paliktas mobilusis telefonas. „Nors žmonės sako, kad jų bute nėra ką vogti, vis tiek reikėtų būti atsargiems. Juk pro neužrakintas duris gali įeiti ir piktų kėslų turintys chuliganai ar sukčiai“, – įspėjo A. Mickevičienė.

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad namuose vieni esantys vaikai neturėtų įsileisti nepažįstamų asmenų ir, žinoma, būti užsirakinę. Vaikams nebūtina įsileisti net policijos pareigūnų, jei namuose nėra tėvų ar kitų suaugusiųjų. Prireikus galima pasikalbėti pro uždaras duris, o jei reikės, pareigūnai patys susisieks su tėveliais.

Visą mėnesį vykdyta akcija buvo labai naudinga – gyventojams ir bendruomenėms priminta, kad reikia saugoti savo turtą. Dalinti lankstinukai, laiptinėse ir bendruomenėse pakabinta informacija, kaip apsaugoti būstą nuo vagysčių. Šią akciją nuspręsta tęsti ir vėliau, nes įsitikinta jos reikalingumu – pavyzdžiui, Kauno pareigūnai, patikri­nę butus, kuriuose buvo įvykdytos vagystės, kai kuriuose vis tiek rasdavo neužrakintas duris.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.